Az a bizonyos nyár

Az a bizonyos nyár

Cet été-là

A tízéves Dune minden nyáron elkíséri szüleit egy utazásra Franciaország délnyugati partvidékére, hogy újra találkozzon legközelebbi társával, Mathilde-dal. Különböző kalandokba keverednek, például fenyőerdőkbe merészkednek, a felhők formáiról elmélkednek, helyi kamaszokat követnek, megzavarják… Több

Forgatókönyvíró: Delphine Gleize, Eric Lartigau
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2023.07.06. | Telekom TVGO (2023.10.05.)
Forgalmazó: ADS Service

Marina Fois
Gael García Bernal
Ángela Molina
Chiara Mastroianni

2023.07.25 Berci

Tetszett, hogy a humoros és a drámai pillanatok kellőképpen ki vannak egyensúlyozva a történetben. Szerintem egy nagyon korrekt, szórakoztató film lett az eredmény.

2023.07.16 lejov

Bár az alakítások a részemről egy picit gyengék voltak, ettől függetlenül úgy érzem, hogy megkaptam a pénzemért azt, amire nagy szükségem volt. Egy könnyed és szórakoztató filmet.

A film 1 345 610 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 859 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A két kislány, Dune és Mathilde színészeinek megtalálása érdekében Elsa Pharaon casting igazgató hirdetéseket tett közzé a közösségi oldalakon. A háromezer üzenet közül, amit kapott, körülbelül száz próbafelvételt nézett meg a koronavírus-járvány ideje alatt.Szerző: csd

A filmmel Eric Lartigau ismét a családdal akart foglalkozni, amely visszatérő téma a filmográfiájában. „Mert benne vagyunk az életben, mert mindenkit megszólít, és mert nincs unalmasabb a családnál, ugyanakkor mesésebb is” – jegyezte meg a rendező egy korábbi interjúban.Szerző: csd

Eric Lartigau rendező Delphine Gleize-zel közösen írta a filmet. Lartigau rendezte a #Jesuislá című filmet amiben Gleize is játszott. 2017-ben találkoztak, amikor a férfi az Advance on Receipts bizottságban ült, amely előtt Gleize egy forgatókönyvet mutatott be. Kifelé menet felajánlotta neki, hogy egy nap majd együtt fog dolgozni vele egy jövőbeli filmben. Azóta barátok lettek.Szerző: csd

A film Jillian és Mariko Tamaki azonos című képregénye alapján készült. A 2014-ben megjelent könyv 2015-ben elnyerte a rangos Eisner-díjat. Eric Lartigau el volt ragadtatva, amikor elolvasta a képregényt, és azonnal felhívta producerét, Alain Attalt, és küldött neki egy példányt, hogy megbeszéljék az adaptációt.Szerző: csd