
A film összbevétele 347 742 810 dollár volt (imdb.com).
Több mint nyolc éven át íródott, rajzolódott.
A legnagyobb bevételű japán film, amely 290 millió dollárt hozott össze világszerte.
125 perces játékidejével a Chihiro szellemországban jelenleg (2017. február) a leghosszabb film, amelyet jelöltek Oscar-díjra a legjobb animációs film kategóriában.
Egyes értelmezések szerint az arc nélküli figura azokat a japán gyerekeket testesíti meg, akik bár szenvednek a magánytól, mégsem tudják, hogyan szerezzenek barátokat maguknak.
A filmben szereplő, az emberek világától beszennyezett folyóisten nem mitológiai alak, hanem Hayao Miyazaki személyes tapasztalataiból alkotta meg.
A film japán címében szerepel egy kifejezés ("kamikakushi"), amelyet úgy lehet lefordítani, hogy anélkül eltűnni, hogy az bárkinek feltűnne. E kifejezés a japán mondavilágból jön, s arra utal, hogy régen a falvakból olykor rejtélyes okokból, hirtelen tűntek el nők és gyerekek, és sokáig vagy soha nem kerültek elő.
2003 év végéig kereken 30 díjat zsebelt be a film.
A Japán Filmfesztivál zsűrije 2001 legjobb filmjének választotta.
A film szerepel a Steven Jay által szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.
A film fantáziavilágának alakjait a japán kultúra karakterei ihlették.
Mijazaki Hajao már visszavonult, amikor egy ismerőse kislánya megihlette, és akkor határozta el a film elkészítését.
Hayao Miyazaki gyakran használ a filmjeiben "tétlen" jeleneteket, például amikor a szereplők csak ülnek és nem csinálnak semmit. Ezekre a pillanatokra a "ma" japán szóval utal, ami ürességet jelent.
Chihiro szellemországban a Titanicot megelőzve végzett Japánban 2002-ben. A filmet Japánban a lakosság 1/6-a nézte meg a mozikban.