Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Ashley Zukerman
Hayley Magnus
Charles Dance

Hakker   2019. 04. 23.

Arthur C. Clarke a kedvenc sci-fi íróm. A könyv, amiből ezt a sorozatot készítették, pedig az egyik kedvenc könyvem tőle. Nagyon megörültem, mikor megláttam ezt a sorozatot. Amit még nagyon hiányolok, az a Rama sorozat, szerintem az is nagyon jó. Annak idején A gyermekkor végét Kubrick is el szerette volna készíteni, de valami oknál fogva nem jött létre. Pedig a Clarke–Kubrick páros nagyon jó dolgokat hozott létre. A történet már önmagában is zseniális. Valamilyen értelemben a mai világra is elmondható. Az emberiség szépen lassan feladja önmagát a kényelemért cserébe. A film nagyon jól bemutatja az emberek ragaszkodását az érzeteikhez és a mentális képződményeikhez.

sajvi   2016. 09. 24.

Ez megint annak a tipikus esete, hogy a sorozat alapjául szolgáló könyv mérföldekkel jobb, mint a tévés változtat. Izgalmas kérdéseket boncolgat, meg van mögötte koncepció, de a monitoron (tévén) nem működik sajnos.

Lowcash   2016. 04. 02.

Ez egy olyan sztori, amiből inkább egy egész estés filmet kellett volna forgatni, nem sorozatot. Ritkán mondok ilyet, mert a sorik meg egy ideje közelebb állnak a szívemhez, de számomra ez így harmatgyenge, ismerve az eredetit. Scifi rajongóknak nagy nagy fenntartásokkal esetleg jó lehet, de én köszönöm, kiszálltam.

Alphik   2016. 01. 15.

Nagyon pofás kis minisorozat scifi köntösben. Az első résztől konkrétan leesett az állam. Remélem így fog folytatódni, mert akkor velem hosszú évekre számolhatnak. :)

Ha egy szórakoztató, ám elgondolkodtató sorozatra vágyik az ember, akkor mindenképpen érdemes egy esélyt adni neki, mert megéri. 85/100

Véleményem szerint az utóbbi idők egyik legjobb sci-fijéről beszélhetünk, amelyet érdemes megtekinteni nem csak a sci-fi szerelmeseinek, hanem mindenkinek, aki igényes, de mégis szórakoztató sorozatra vágyik.
Értékelés: 9/10 több»

A sorozat Arthur C. Clarke azonos című regénye alapján készült.

(XETH)