Coco Chanel

Coco avant Chanel

Marie Gillain
Marie Gillain
Audrey Tautou

Egy közép-franciaországi kislány, aki árvaházba kerül a nővérével, és minden vasárnap hiába várja, hogy érte jöjjön az apukája. Egy kávéházi énekesnő, elhaló hanggal, aki egy csapat részeg katona előtt lép fel. Egy alacsony varrónő, aki egy vidéki szabó hátsó műhelyében szegi fel a ruhákat. Egy kezdő kurtizán, aki túl sovány, és akinek menedéket védelmezője, Etienne Balsan nyújt a könnyűvérű nőcskék és az éjszakai császárok világában. Egy szerelmes asszony, aki azt állítja, hogy sosem lesz senki felesége, különösen nem Boy Capelé, a férfié, aki pedig imádja. Egy lázadó, akit a kora társadalmi elvárásai béklyóba zárnak, és aki a szeretői ingét hordja. Ez Coco Chanel története, aki azelőtt testesítette meg a modern nőt, mielőtt azt kitalálta volna a világ számára.

Rendező: Anne Fontaine
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2009.06.25.

2023.12.15 Ildikó Bacskai

Coco Chanel (2009)

Azért értékeltem jónak a filmet, mert érdekes volt Coco Chanel élettörténetének e szakasza, és amennyire meg tudom ítélni, a megjelenítés nagyon hiteles volt, könnyű volt elmélyedni a látványban, a kellemes díszletben és látványvilágban, a szép filmzenékben. Ez nem egy dinamikus, eseménydús film, inkább a művészet határát súrolja.

2019.04.05 Puncs

A romantikus szálon volt a hangsúly, engem személy szerint a munkássága jobban érdekelt volna. Azt vártam tőle, hogy bemutatja, hogyan küzdött fel magát Coco Chanel, hogyan lett belőle az, aki. Így sem volt rossz film, de nekem hiányérzetem maradt.

2020.08.25 indingo

Audrey Tautou kisasszony jól hozta a karaktert, volt benne finomság és báj, de a film nagyon lapos. Az életéről vajmi keveset tudtunk meg.

2018.01.28 dailyfilmsan

Egy jó életrajzi film. Kicsit lassan indul be ezért csak 4 csillagos, de ezt leszámítva jó. Nem fáraszt a film a száraz részletekkel inkább a szerelmi életbe kalauzol. Na meg persze női élet kiszolgáltatottságára. Figyelem fiúk ez egy feminim film.

2016.10.16 Dorkateo

Realistább ábrázolás, mint az amerikai változatban. Audrey Tautou nagyon jól játssza a fiatal Coco-t, sokkal hihetőbb ez a cinikus, érzelmekből kiábrándult figura, aki a munkába menekül.