Filmkritika: CURTIZ – A magyar, aki felforgatta Hollywoodot (2018)

A közönség először augusztus 28-án Budapesten, a Várkert Bazárban, szeptember 1-jén pedig a Budapest Rooftop Cinema műsorán láthatja a filmet. több»

Az a néző, aki tömött tarsollyal ül be a moziba, sok mindent megtud, és közben készakarva élvezi majd a színpadiasságot, a patetikusságot, a beállítottságot, a régi idők moziját. több»

Talán kissé túlságosan is dialógközpontú és ráérős, ám az időszak rekonstruálásában jeleskedő film lett a CURTIZ, ami érdekfeszítően tár elénk egy nehéz természetű, de kétségtelenül tehetséges emigráns direktort. több»

Sablonos megoldásaival és bejáratott kliséivel, nem fog kilépni a középszerűség mocsarából. több»

VIDEÓ: Kiváló film a Curtiz egy kis hiányossággal. De mi az? több»