A néma forradalom

Das schweigende Klassenzimmer

2023.10.29 Érdeklődő

Az ötvenes évek kommunizmusa

A valós eseményeket felvonultató történet alapja az 1956-os magyar forradalomra építkezik. A mozgókép jól szemlélteti, hogy mennyire is el volt tiporva a szólásszabadság az önrendelkezésüktől megfosztott szovjet csatlós államokban, jelen esetünkben a Német Demokratikus Köztársaságban. Egy osztály meggyőződését, kitartását és a felelősség közös felvállalását kísérhetjük nyomon eme nem mindennapi alkotásban.

2020.08.19 indingo

Érdekes megtörtént eseményt dolgoz fel a film, ami valahogy a történelem könyvekből kimaradt.

2019.03.15 hsanya182

Diákok összefogása egy diktatúra ellen

A diákok 2 perces csendfogadalmát ellenző diktatórikus rendszer nyomozást indít ellenük, tiltván a szabad gondolkodást, az emberséges érzelmek nyilvános közlését, mely nem fér bele a rendszer eszményképébe. Sok feszült szituációt sikerült összehoznia a rendezőnek. Cselekménye a főszál mellett mégis kicsit átlagos monológokkal tarkított. Milyen hatással van édesapáink élete a tudatalatti döntéseinkre, milyenségeinkre, mellette szabad akaratunkra, és a családi titkok mennyire mérgezik, torzítják személyiségünk darabját. Jó film.

2020.10.26 elekm90

Korrekt, bár kicsit lassúcska, valós eseményeken alapuló dráma egy kelet-német osztályról, amely szolidaritásból kétperces néma csenddel emlékezett meg az 1956-os magyarországi eseményekről. Érdekes volt, bár "A mások élete" vagy "A hőlegballon" szintjét nem ütötte meg.

2020.10.25 violet_hope11

Hatalmas meglepetés volt számomra ez az NDK-ban játszódó igaz történeten alapuló film, amelynek központi eleme ráadásul a 1956-os magyar forradalom. A cselekmény érdekes és rendkívül hiteles is egyben. A szereplők családi hátterének, társadalmi helyz... Több

2018.10.18 Hajrakte

Örülök, hogy sikerült megnéznem, hiányzott már egy ilyen tipusú film, végig lekötött, csak ajánlani tudom, a végéről hiányoltam csupán egy-két információt, de azt az interneten be lehet szerezni.

2018.10.12 thomino

A sztori nekem egy kicsit lassú volt, de ez a sötét világ, amit felvázol a film szerintem nagyon el tudja gondolkodtatni az embert. Én még például órákig rágódtam azon, amit láttam.

2019.03.16 szksz

Történelem - ma már

Engem nagyon megragadott. A történet valós alapokon nyugszik. Szerencsésen elkerülte a szélsőséges megközelítéseket, így nem lett sem giccses, sem köznapi frázisokat ismételgető. Jól feldolgozta, amit a magyar forradalom eseményeiről átengedtek az ottani lakosságnak az NDK-ban. Igaz, ez csak egy rétege a filmnek. Ennél többet mutat be az ottani légkörről és emberekről. Feltétlen érdemes megnézni.

2018.10.11 Turro

Na, ez a film engem teljesen mellbe vágott, szerintem egyszerűen nagyon ütős, amire csak rátesz egy lapáttal a rendkívül átélt alakítások. Mindenképpen látni kell!