A néma forradalom (2018)

Das schweigende Klassenzimmer

Érdekességek: A néma forradalom (2018)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A film világpremierje 2018. február 20-án volt a 68. Berlini Filmfesztiválon.

A film Dietrich Garstka azonos című (A néma osztályterem) regényének adaptációja.

Bár A néma forradalom valós eseményeket dolgoz fel, azok helyszíne azonban a valóságban nem Eisenhüttenstadt, hanem Storkow volt. Az alkotók azért döntöttek a változtatás mellett, mivel Storkow városképe rengeteget változott az évtizedek során.

Az alkotók az utcai jelenetekhez több mint 120 statisztát szerződtettek.

A film forgatása 2017. február 21-én kezdődött meg Berlinben és Eisenhüttenstadtban.

A filmet vegyesen fogadták a német kritikusok. A FilmService-en a lehetséges 5 csillagból 4 kapott, a Spiegel újságírója, Matthias Dell azonban csalódottságának adott hangot, és sablonosnak nevezte az alkotást.

A filmet négy kategóriában jelölték a Német Filmdíjra (legjobb film, legjobb forgatókönyv, legjobb operatőr, legjobb jelmeztervezés), de végül egyik kategóriában sem győzedelmeskedett.