A néma forradalom

Das schweigende Klassenzimmer

A film 34 268 185 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 42 881 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film világpremierje 2018. február 20-án volt a 68. Berlini Filmfesztiválon. Szerző: hp

A film Dietrich Garstka azonos című (A néma osztályterem) regényének adaptációja. Szerző: hp

Bár A néma forradalom valós eseményeket dolgoz fel, azok helyszíne azonban a valóságban nem Eisenhüttenstadt, hanem Storkow volt. Az alkotók azért döntöttek a változtatás mellett, mivel Storkow városképe rengeteget változott az évtizedek során.Szerző: hp

Az alkotók az utcai jelenetekhez több mint 120 statisztát szerződtettek. Szerző: hp

A film forgatása 2017. február 21-én kezdődött meg Berlinben és Eisenhüttenstadtban. Szerző: hp

A filmet vegyesen fogadták a német kritikusok. A FilmService-en a lehetséges 5 csillagból 4 kapott, a Spiegel újságírója, Matthias Dell azonban csalódottságának adott hangot, és sablonosnak nevezte az alkotást. Szerző: hp

A filmet négy kategóriában jelölték a Német Filmdíjra (legjobb film, legjobb forgatókönyv, legjobb operatőr, legjobb jelmeztervezés), de végül egyik kategóriában sem győzedelmeskedett.Szerző: hp