A lift

De Lift

Idehaza a Vico gondozásában jelent meg videókazettán.Szerző: Kóborló

A forgatást 1983. január 24-én kezdték meg és 1983. február 27-ig tartott.Szerző: Kóborló

A filmben többször is láthatjuk, hogy a főszereplő a Deta Liften alkalmazottja. Nos, a forgatókönyv szerint eredetileg ezt a céget Delta Liftennek nevezték volna, de amikor rájöttek, hogy létezik egy valódi ilyen nevű cég, akkor a filmbéli cég nevét Deta Liftenre változtatták.Szerző: Kóborló

Dick Maas rendezte a 2001-es amerikai remake-et is.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Dick Maas nagyon büszke volt arra, hogy egy holland film forgalmazási jogait megvásárolta a Warner Bros, hogy más országok moziműsorban is látható legyen ez a produkció.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Dick Maas több filmbéli jelenetet is átemelt a Golden Earring: When the lady smiles című videóklipjéhez.Szerző: Kóborló

Nem alkalmaztak külön statisztákat a film forgatása alatt, hanem a stáb tagjai alkották a statisztákat, hogy ezzel is alacsonyan tartsák a film költségeit.Szerző: Kóborló

A filmben egyetlen kaszkadőrt sem alkalmaztak.Szerző: Kóborló

A stábnak szüksége volt egy létező liftgyártó cégre, hogy hitelesek tudjanak lenni. Végül a Schindler Liften BV nevű cég szállt be tanácsadóként a filmhez.Szerző: Kóborló

Dick Maast a forgatás közepe táján elbocsájtották, merthogy többször is vitába keveredett a producerrel, Matthijs van Heijningennel. Végül mégis visszahívták a film forgatásához, mert rájöttek, hogy nélküle nem tudják befejezni a munkálatokat.Szerző: Kóborló