Halott ember

Dead Man

2023.02.20 puszta

Ez a legjobb film, amit valaha láttam. Tökéletes.

2021.02.10 Eastern79

Ez a William Blake nem az a William Blake

Jim Jarmusch rendezője és írója is egyben ennek a látomásokkal teli, allegorikus utazásnak, melyet Neil Young pszichedelikus gitárjátéka tesz felejthetetlenné. Groteszk, abszurd, művészi, vicces és mégis felkavaró alkotás. Johnny Depp pedig egyszerűen zseniális. Erősen ajánlott.

2017.02.09 ArpiHajdu és Réci

"Ostoba fehér ember"

Az utóbbi hónapok egy legkülönlegesebb filmélményét nyújtotta számomra a Halott ember. Amikor eltelt az első 5 perce, s csak annyi történt, hogy Depp karaktere vonatozik, néha cserélődik a vele szemben ülő utastársa, s mindez bárminemű dialógus nélkü... Teljes kritika

2017.12.23 Deku

Ez egy igen csak oda csapós film, a lelket nem hagyja nyugton az már egyszer biztos. Nagyon tetszett, imádtam. Ezt a filmet szerintem mindenkinek be kéne próbálnia legalább, egyszer mert fenomenális. Istenien jó.

2016.09.06 sipiarpi

Nem semmi film. Nem ehhez a westernhez vagyok szokva, igaz azokat nem is Jarmusch készítette.

2016.05.08 anita9215

Hamisítatlan Depp filmről van szó. Remek színészi gárda övezi a filmet. Ennél a filmnél eszméletlen tökéletes sztoriról marad le az, aki bele sem néz. Szerencsémre én neki álltam és nem is bántam meg, mert igazán megkapó és magával ragadó. Remek alkotás.