Halott ember (1995)

Dead Man

Eastern79   2021. 02. 10.

Ez a William Blake nem az a William Blake

Jim Jarmusch rendezője és írója is egyben ennek a látomásokkal teli, allegorikus utazásnak, melyet Neil Young pszichedelikus gitárjátéka tesz felejthetetlenné. Groteszk, abszurd, művészi, vicces és mégis felkavaró alkotás. Johnny Depp pedig egyszerűen zseniális. Erősen ajánlott.

ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 09.

"Ostoba fehér ember"

Az utóbbi hónapok egy legkülönlegesebb filmélményét nyújtotta számomra a Halott ember. Amikor eltelt az első 5 perce, s csak annyi történt, hogy Depp karaktere vonatozik, néha cserélődik a vele szemben ülő utastársa, s mindez bárminemű dialógus nélkü... teljes kritika»

Deku   2017. 12. 23.

Ez egy igen csak oda csapós film, a lelket nem hagyja nyugton az már egyszer biztos. Nagyon tetszett, imádtam. Ezt a filmet szerintem mindenkinek be kéne próbálnia legalább, egyszer mert fenomenális. Istenien jó.

sipiarpi   2016. 09. 06.

Nem semmi film. Nem ehhez a westernhez vagyok szokva, igaz azokat nem is Jarmusch készítette.

anita9215   2016. 05. 08.

Hamisítatlan Depp filmről van szó. Remek színészi gárda övezi a filmet. Ennél a filmnél eszméletlen tökéletes sztoriról marad le az, aki bele sem néz. Szerencsémre én neki álltam és nem is bántam meg, mert igazán megkapó és magával ragadó. Remek alkotás.

A film zenéje improvizációkból állt össze. Neil Young egyedül, a végső filmváltozat nézése közben készítette el a soundtracket (a filmben javarészt elektromos gitár hallható, de fel lehet fedezni az akusztikus gitár, a zongora és az orgona hangjait is).

A film világpremierje az 1995-ös Cannes-i Filmfesztiválon volt. A magyarországi bemutatójára alig egy évvel később, 1996 áprilisában került sor.

Johnny Depp a filmben egy John Bull Topper kalapot visel.

Thel neve egy William Blake vers címéből származik (The Book of Thel - Thel könyve).

A Halott ember volt Johnny Depp és Iggy Pop harmadik közös filmje a Cry Baby és az Arizonai álmodozók után.