Démoni doboz

The Possession

A filmbéli Tzadokot alakító Matisyahunak ez volt az első olyan filmes szerepe, amelyet a mozikban is bemutattak.Szerző: Kóborló

Stephen Susco, Moira Buffini és E. L. Katz is dolgozott a film korai forgatókönyvén, de végül egyikük neve se került fel a film stáblistájára.Szerző: Kóborló

Jeffrey Dean Morgan és a film rendezője, Ole Bornedal egy interjúban mesélt arról, hogy a forgatás alatt több furcsa és megmagyarázhatatlan esemény is történt, mint például többször meghibásodtak a megvilágító lámpák, illetve egyszer egy rejtélyes körülmények során keletkezett tűzeset több vágását is tönkretette a filmnek.Szerző: Kóborló

A dobozban lévő démon lengyelül szólal meg a filmben.Szerző: Kóborló

A film eredetileg R-besorolást kapott, amit azzal indokoltak, hogy „erőszakos és felkavaró képeket tartalmaz”, de végül újravágták, így megkaphatta a PG-13 (13 éven aluliak számára nem ajánlott) besorolást.Szerző: Hámori Balázs

A filmet teljes egészében Vancouverben vették fel. A forgalmazó a Lions Gate Entertainment, itthon pedig a Fórum Magyarország.Szerző: Archívum

A filmet a Ghost House Pictures és a North Box Production segítségével készítették el, bevétele pedig az egész világon több mint 78 millió dollár volt.Szerző: Archívum

2012. augusztus 31-én volt a film bemutatója az USA-ban, míg itthon szeptember 20-án, a Fórum Hungarynek köszönhetően.Szerző: Archívum