Az a hülye szív

Dieses bescheuerte Herz

2022.08.16 davido112

Érdekes film sablon köntösben

Hm... Német film az ritkán jó, de ez nekem nagyon tetszett. A színészek szerintem jól átadták az érzelmeket, de lehetett volna jobb. És már csak az érdekesség kedvéért utána olvastam kicsit és ha minden igaz akkor 2022.03.01-én meghalt Daniel (A történet főszereplője). Sok ilyen filmet láttam, mint ez, de valahogy ez nekem mindegyiknél jobb volt. Ajánlom mindenkinek megnézni, aki szeretne egy elgondolkodtató történetet látni arról, hogy miként élik meg a betegségüket a halálos beteg gyerekek és a szülők.

2019.01.27 Berto49

David és Lenny

Elyas M'Barek, a tunéziai apa és az osztrák anya leszármazottja nagy nyeresége a mostani német filmgyártásnak, mert filmek sorozatát lehet rá alapozni. Rokonszenves személyisége életszerűvé teszi az általa játszott figurákat. Így történt ebben a filmben is, amely állítólag igaz történeten alapul. Segítőtársa is akadt, a veleszületett szívbeteg, a 16 éves születésnapját hamarosan elérő David szerepében. Philip Noah Schwarz fantasztikus teljesítményt nyújt az élet és halál közötti állapot megjelenítésében, együtt élve a bármikor bekövetkezhető vég tudatával. Az apai parancsra mellé került Lennyvel együtt „bakancslistát” készítenek, melynek minden pontját igyekeznek teljesíteni. Mostanában elég gyakoriak az azonos tematikájú filmek, elég csak az „Életrevalók”-ra, és a „Cartagená”-ra utalni, vagy korábbról a „Belső tenger”-re. A film sikeresen egyensúlyoz a könnyen átléphető giccs és a valódi érzelmes történet határmezsgyéjén. Némi hollywoodi hatás a film végén azonban tettenérhető. Ennek ellenére Marc Rothemund filmje a kellemes kikapcsolódás mellett átgondolásra és toleranciára készteti a nézőket abban a témában, hogyan érdemes és kell viszonyulnunk az életben maradásért küzdő embertársainkkal.

2019.02.12 indingo

Életrajzi ihletésű filmről nehéz véleményt alkotni hiszen úgy gondoljuk az események többségét az élet írta bár azt sokféleképpen lehet tálalni, egy kicsit kiszínezni és egy kis humor sem árt főleg ha a főhős feje fölött ott lebeg halál angyala. A film nézhető és a többségében megható a szereplők sorsa.

2019.03.15 MMcFly2015

Németország is megpróbálkozott azzal, ami a franciáknak már bejött

Természetesen a beharangozók alatt ez nem hangzott el, de a film megtekintése közben hamar ráérezhetünk arra a tényre, hogy a németek meglovagolták az Életrevalók sikerét. Akarva akaratlanul motoszkált a fejemben a két film közti összehasonlítgatás, ... Teljes kritika

2019.02.18 Timcsi

Nagyon kedvelem az ilyen szívmelengető igaz történeteket. M'Barek remek a szerepben és a kissrác is jól hozta a figurát.

2019.01.31 stomachh

A karakterek jól megírtak, jól sikerült a szereposztás is. A sztorit az élet írta, olyan kis keserédes történet, de a szomorú részét szerencsére meghaladjak a vicces és kedves jelenetek. Összességében egy felejthető, de szerethető filmet kaptunk.

2019.03.17 Érdeklődő

Nézd meg, megéri!

Aggódással fűtve ültem neki ennek az alkotásnak, mert féltem, nehogy egy emberi rossz sorson való viccelődés legyen a film mondanivalója. Szerencsére tévedtem. A történet igen jól van felépítve, hiszen a mozgókép az elejétől a végéig egy beteg ifjú mindennapjaiba avatja be a képernyő elé ülő embert. A film zsenialitását az adja, hogy egy ilyen történetet hogyan lehet a vidámság oldaláról is megközelíteni. A mozgóképet nem mondanám vígjátéknak, hanem egy olyan komoly történetnek, ami megpróbálja az élet naposabb oldaláról megmutatni egy olyan személy életét, akit a sors igen komoly kihívások elé állított.

2019.11.04 dovetusfurdo

Kedves kis film

Film megtekintése előtt se utána olvasni , se előzetest nem néztem. Filmbe végig az Életrevalók volt a fejembe , mintha a rendezők azon a szálon vitték végig , de igaz történet szóval ez nem is akkora gond engem cseppet sem zavart . Összeségben egy jó film, nem bántam meg , hogy rábukkantam.

2019.02.10 P

Könnyek és nevetés váltakozása bő másfél órán keresztül. M'Bareknek jól áll a lezser, nemtörődöm karakter, azonban most egy másik oldalát is láthattuk, és azt is nagyszerűen hozta.

2018.10.11 grigoriy1rem

Ó, hát engem nagyon megérintett ez a történet, szerintem egész szépen ki vannak dolgozva a karakterek, és igazából ez hagyott nyomot. Imádtam. Csakis ajánlani tudom!

2019.02.05 szintiaa5

Csakis ajánlani tudom!

A történet, a szereposztás, a szabályszegés, az élet kóstolgatásának bemutatása mind mind fantasztikus. Szerintem megéri végignézni.

2018.10.12 Kornyik

Kellemes, szívmelengető drámai vígjáték lett az Az a hülye szív. nem állítom, hogy ez a német filmezés csúcsa, de a maga műfajában abszolút helytáll és szórakoztató. Én megadom rá a 4 csillagot.

2018.10.13 issue

Ősztinént szólva nem igazán voltak komoly elvárásaim, de úgy alakult, hogy premier előtt tudtuk megnézni. Hát, azt kell mondanom, hogy számomra csalódás volt, az ilyen jellegű drámákból tucatjával tudnék jobbat mondani. Üres, lapos, a poénokból sem ... Több

2019.05.31 judiit_20

Remek film remek színészekkel. Engem nagyon meghatott.