Dogma

Dogma

2024.02.10 hátadlegyenelöl

Egyik kedvencem Kevin Smith-től. Eléggé fasza a sztorija. Egy misét megér mindenféleképpen.

2018.06.18 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Félre a beidegződésekkel!

Szeretem Kevin Smith filmjeit, az eddig látottak mind tetszettek, így adtam esélyt a Dogmának is, amely kimondva- kimondatlanul is egy vallási szatíra. Egy ilyen filmet megcsinálni nem kis bátorság, főleg Amerikában, amelynek minden egyes szegletében... Teljes kritika

2022.03.11 JRD

Valláskritika humornak álcázva...

Imádom ezt a filmet. Jó szereplők, jó karakterek, kissé abszurd humor és kritika. Amikor megnéztem, nem az járt a fejemben, hogy milyen jól szórakoztam, hanem az, hogy mennyi kérdést vetett fel bennem. A film egy humorba ágyazott valláskritika, kritika... tükröt mutat a dogmatikus, szinte kövült felekezeteknek, vallásoknak. De nehézkesnek tűnő kérdéseket feszegetve mégis olyan könnyedséggel teszi azt, hogy nem lehet rajta nem jól szórakozni. Dogmatikusan ki merem jelenteni, hogy nézd meg! Filmre fel, és jó szórakozást!

2018.12.16 mamiéstöti2

Sok jelenet emlékezetes marad ebből a filmből, de a folytatás sokkal jobbra sikeredett. Egyszer nézhető.

Zavaros és érthetetlen. Sem humor, sem más jelenet nem tudja feldobni ezt a mozit. Ennyire tudtam értékelni, és írni sem igen tudok mit. Gyenge és unalmas. Halovány két csillag.

2020.11.20 elekm90

Eszement és nagyon jól megírt vallási szatíra azokból az időkből, mikor Kevin Smith még képes volt jó filmeket csinálni. Az abszurd humora biztosan nem való mindenkinek, de akit elkap a hangulat, az garantáltan jól fog szórakozni. Kiváló a színészgárda, főleg Alan Rickman és a Smith-kedvenc Jason Lee.

2018.11.29 harnas1207

Nagyon fárasztó film jó értelemben. A Jay és Néma Bob filmek egyáltalán nem tetszettek, ez az egy kivétel van, bár itt ők is csak mellékszereplők.

2022.03.31 Lóri Ádámcsik

Beteg...

... de a jó értelemben. :D Underground klasszikus.

2020.03.28 Syracuse

A kedvenc View Askewniverse-filmem. Az ok egyszerű, a sztorija az összes közül a legkidolgozottabb, a szövegkönyv az ismert módon zseniális, Jay és Néma Bob karaktere is itt hozza az egyik legjobb formáját. Csak ajánlani tudom.

2019.01.18 Bizsu82

Nagyon tetszett a film, és a mai napig szívesen nézem meg. Csupa profi és általam kedvelt színész szerepel benne. Jól és hitelesen alakítanak. Igazán szórakoztató, színvonalas film.

2015.08.21 Moria99

Minden megvan benne a tökéletes szórakozáshoz. Még ma is a könnyed műfajok egyik legnagyobbjának tekinthető. Leköti az ember figyelmét, kalandos vonalvezetéssel fűszerezve.

2016.04.13 Panda

Nem rossz a film alapötlete, de kissé elavult film. Valamelyest unalmas volt és nem igazán pörögnek benne az események, a színészek alakítása átlagos, középszerű.

2015.06.19 Kellangy

Aki szereti az érdekes témájú filmeket, azoknak ajánlom. Én szerettem a történetet, és némelyik mondata közmondásnak is mondható. Elgondolkodtató, hogy mi emberek milyen jó helyzetben vagyunk, mennyire kivételezettek Isten szemében, az angyalok "felett" állunk. Ajánlom megnézésre mindenkinek.

2015.03.28 Bekmeli

Jó sztori, érdekes cselekményű, jól összerakott film. Időtálló, szerintem többszöri megnézésre is izgalmas, élvezhető. Színészi alakításban is bejött.