Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Dogma

elekm90   2020. 11. 20.

Eszement és nagyon jól megírt vallási szatíra azokból az időkből, mikor Kevin Smith még képes volt jó filmeket csinálni. Az abszurd humora biztosan nem való mindenkinek, de akit elkap a hangulat, az garantáltan jól fog szórakozni. Kiváló a színészgárda, főleg Alan Rickman és a Smith-kedvenc Jason Lee.

ArpiHajdu és Réci   2018. 06. 18.

Félre a beidegződésekkel!

Szeretem Kevin Smith filmjeit, az eddig látottak mind tetszettek, így adtam esélyt a Dogmának is, amely kimondva- kimondatlanul is egy vallási szatíra. Egy ilyen filmet megcsinálni nem kis bátorság, főleg Amerikában, amelynek minden egyes szegletében... teljes kritika»

mamiéstöti2   2018. 12. 16.

Sok jelenet emlékezetes marad ebből a filmből, de a folytatás sokkal jobbra sikeredett. Egyszer nézhető.

Sabnock Sanatory   2020. 11. 13.

Zavaros és érthetetlen. Sem humor, sem más jelenet nem tudja feldobni ezt a mozit. Ennyire tudtam értékelni, és írni sem igen tudok mit. Gyenge és unalmas. Halovány két csillag.

harnas1207   2018. 11. 29.

Nagyon fárasztó film jó értelemben. A Jay és Néma Bob filmek egyáltalán nem tetszettek, ez az egy kivétel van, bár itt ők is csak mellékszereplők.

Bizsu82   2019. 01. 18.

Nagyon tetszett a film, és a mai napig szívesen nézem meg. Csupa profi és általam kedvelt színész szerepel benne. Jól és hitelesen alakítanak. Igazán szórakoztató, színvonalas film.

Syracuse   2020. 03. 28.

A kedvenc View Askewniverse-filmem. Az ok egyszerű, a sztorija az összes közül a legkidolgozottabb, a szövegkönyv az ismert módon zseniális, Jay és Néma Bob karaktere is itt hozza az egyik legjobb formáját. Csak ajánlani tudom.

Janeane Garofalo

Ben Affleck és Matt Damon 6. közös filmje.

A film DVD kiadásán Kevin Smith elmondta, hogy Linda Fiorentinoval igen nehéz volt együtt dolgozni, és megbánta, hogy neki adta a szerepet Janeane Garofalo helyett.

Kevin Smith megpróbálta meggyőzni Robert Rodriguezt, hogy rendezze meg a filmet. Bár Rodrigueznek tetszett a forgatókönyv, úgy látta, ez egy nagyon személyes történet, és végül sikerült meggyőzni Smith-t, hogy maga rendezze meg a Dogmát.

Kevin Smith még a Shop-stop (1994) előtt írta meg a Doga forgatókönyvét, de várni akart vele addig, amíg adott lesz a technikai háttér a film speciális effektjeihez.

A ruhájuk színét leszámítva mindegyik angyal ugyanúgy öltözködik.

Eredetileg Emma Thompson játszotta volna Istent, de mivel állapotos volt, le kellett mondania a szerepről.

Azt semmiképpen nem mondanám, hogy a Dogma félresikerült alkotás lenne, de éppen saját rendezője gátolja meg abban, hogy kiteljesedjen. több»