Drágám, a kölykök összementek

Thomas Wilson Brown
Amy O'Neill
Rick Moranis
Robert Oliveri

Wayne Szalinski (Rick Moranis) egy szenzációs találmánnyal áll elő, de kollégai nem veszik komolyan az elektromagnetikus kicsinyítő gépet, ráadásul már a feleségének (Marcia Strassman) is elege van a kísérletezésekből. Szalinszki épp legújabb találmányát teszteli, amikor egy baleset… Több

Rendező: Joe Johnston
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Mexikó
Premier (HU): 1990.05.31. | Disney+ (2022.06.14.)

2020.10.07 Bazzzsi

Imádtam/imádom ezt a filmet. A történet valóság alapjába nem menjünk bele, de annyi kalanddal és izgalommal teli a film, hogy elnézem neki.

Hú,de szerettem,és igen,picit bele is éltem magam abba a miniatűr világba.Mai szemmel kissé már mosolyogtató,de a 9o évek elején ez a film maga volt a filmes kánaán.Aranyos családi mese,jó sztorival.Ma is megállja a helyét.

2017.11.20 indingo

Nem mai darab. Gyerekkoron egyik legkedveltebb kalandfilmje. Olyan kedves a története. Jók a gyereke is és a szinkron sem zavaró. Imádtam az óriáshangyát, meg a többit.

2017.03.20 ArpiHajdu és Réci

Gyermekkorom egyik meghatározó filmje a Drágám, a kölykök összementek. Szerencsére a varázsa nem múlt el akkor sem, amikor már felnőttként néztem újra. A maga korában szerintem igen ügyesen használta a film a technikát, amely a rendelkezésére állt. ... Több

2017.10.17 Lamboh

Ez sem az én filmem. Nem rossz, ezt aláírom. Viszont sem a történet, se a karakterek, de még csak a film humora sem tudott elkapni.

Diane egy 1959-es Volvo PV 544 Sports Sedant vezet.Szerző: Thibo84

A film forgatását eredetileg 1987 októberében kellett volna megkezdeni, de eltolták három hónappal 1988 januárjára.Szerző: Thibo84

Egyike annak a három filmnek, melyek 1989-ben jelentek meg animációs címsorozattal. A másik kettő a Karácsonyi vakáció (1989) és Az agyoncsapat (1989).Szerző: Thibo84

Az eredeti produkciós társaság, a Doric Films két házat építtetett a kaliforniai Coronadoban a forgatáshoz. Miután a Disney megvette a forgatókönyvet, Mexikóba helyezte át a forgatást. A háztulajdonosok azzal fenyegetőztek, hogy beperlik a Disney-t, ha nem téríti meg a házak árát. Végül bíróságon kívül rendezték a kérdést.Szerző: Thibo84