Elemi

Elemental

2024.02.20 Bogi

Az ellentétek kiegészíthetik és segíthetik egymást.

2023.11.02 Emmersson

Átlagos unalom

Pixar és Disney – régebben, ha ezt látom, csettintek egyet és nosza, induljon a vetítés. Ma már szkeptikus vagyok. Aki nem számít jóra, kevésbé csalódik. Így aztán nem kapcsoltam ki a felénél, ugyanis gyengére számítottam, és sajnos nem csalódtam. Az elemek különbözőségében annyi lehetőség van, olyan sok konfliktus lehetősége, mégis egy romantikus drámát kaptunk. Ezt a történetet nem egyszer láttuk már. Lehetetlen szerelem, a vágyak visszafogása szülői elvárásra és az összes klisé, amit sikerült még beletolni. De legalább vicces lett volna, ha már a látványvilág átlagos, a sztori meg unalmas! Üres karakterek tébláboltak egy kidolgozatlan környezetben, alig háttértörténettel. És mégis 120 percig húzták. Nos, Disney 100 – hát látszik, megöregedtek. Úgy 50% az értékelésem, de itt túlértékelt, így letoltam 40-re.

2023.08.18 RigbyTheMad

Sablonos

Nem volt rossz, de sajnos teljesen sablonos volt az egész. Azért tetszik az embereknek, főleg a magyaroknak, mert a megszokott sablonos szerepek vannak benne. (Amit a kormány belerak az emberek fejébe.) Ha egy kicsit jobb, nem megszokott az animáció, akkor lepontozzák. Apa vezeti a boltot, az anyuka szagolgatja a szerelmet, otthon ül. A lányuknak kibontakozik egy nagy szerelem. Ezzel nem azt mondom, hogy rossz, de sablonos volt és felejthető. (Nimona, Fura világ, Lightyear. Ezek az animációk mind 5 pontosak teljesen. Ezeket eddig nem überelte semmi.)

2023.09.14 dandelion1983

Az elmúlt években látott animációs filmek közül messze a legjobban sikerült. Minden megvolt benne, amit én várok, szerethető szereplők, aranyos sztori, tanulság, érzelmek. Az elmúlt 15 évben sajnos nemcsak a jó filmek zöme tűnt el, de az animációs fi... Több

2023.06.30 Artemisia

Elementálok

A Pixar idei első alkotása szívhez szóló bájjal mesél különbözőségről és elfogadásról, bevándorlásról, generációk és kultúrák egymás mellett éléséről, hivatásról, családról és szerelemről. A 2015-ös Dínó tesó rendezője, Peter Sohn, aki maga is bevánd... Teljes kritika

2023.08.18 Timon

Nagyon elemében van

Nem okozott csalódást a Disney/Pixar ezzel. Elemek egy városban, ahol nem feltétlenül jönek ki jól egymással, eredendő különbözőségük miatt... Ez alighanem társadalomkritika is lehet mai világunkra nézve, ahol továbbra is sajnos nagy méreteket ölt a megosztottság és a kirekesztés. Szerencsére a film a tanulságot nem (túl) klisés módon tálalja, és azt mondja, hogy megértéssel közeledjünk mások felé, és legyünk őszinték magunkkal is. Ahogy Parázsnak dühkitörései voltak, abból látszik, mi történik (jórészt képletesen), ha elfojtjuk magunkban azt, hogy valójában milyenek akarunk lenni. Olyan a recept, mintha már láttuk volna, csak újracsomagolták, és persze rengeteg pluszt adtak hozzá. Az animáció szuper volt, és ha a történet nem is a legeredetibb, a helyszín egyedi volt és pazar. Összességében friss felüdülés volt a film, aminek már most jól állna egy filmes folytatás. Sajnos ez utóbbi az anyagi teljesítménye miatt bizonytalannak tűnik valamelyest, de azért bizakodjunk. 10/10.

2023.08.30 csontmániákus

Modern kori Rómeó és Júlia

Le kell szögeznem. Nem szeretem a szerelmi történeteket. Mert mindegyiket nagyon sablonosnak találom, és alapjáraton nem érdekelnek. De ez. Ez nagyon cuki volt. Egyáltalán nem volt nyálas. Csak aranyos, úgy, ahogy a gyerekeknek kell a szerelmi sztorit tálalni. Ezek mellett még fontos témákat is feszeget, mint a rasszizmus, az előítéletek, társadalmi elvárások. Igazán meglepődtem, hogy a ,,férfi karakter” az nem tükrözte a filmek által megszokott macsót, szőke herceget fehér lovon. Helyette ilyen hiperérzékeny típust kaptunk. Elsőnek azt gondolná az ember, jajj, hát ez akkor így biztos rossz lesz. De nem, pontosan így volt tökéletes, kiegészítették egymást a szereplők. Bebizonyítja, hogy az a tény, hogy a fiúk nem sírnak, egy nagy hülyeség. Több ilyen film kellene a kisfiúk számára, hogy felnőttként ne olyan ember váljon belőlük, akik nem tudnak mit kezdeni az érzelmeikkel.

2023.10.09 KCintia

Nekem nagyon tetszett!

Szerintem abszolút szerethető mese. Látványra és mondanivalóra is szép. Humoros, ötletes, kalandos. Legfőképp az tetszett, ahogy az ellentéteket ábrázolja a mese, és hát nyilván azok szeretnek egymásba, akik nem illenek össze. Nekem nagyon bejött, biztosan meg fogom még párszor nézni! Jobb lett ez a mese, mint egy jó pár giccses romantikus sztori.

2023.09.13 Dodi

Nagyon-nagyon tetszett, szinte én is hullajtottam pár könnycseppet a végén. Már most betettem a kedvenceim közé. Bárcsak több ilyen mese lehetne!!!

2023.11.05 taba

Mint a tűz és a víz...

A Pixar legújabb meséje sem okoz csalódást, egyfajta furcsa szerelmi történet, ahol a fiatalok kapcsolatát nemcsak az eltérő családi háttér, hanem az eltérő khm... halmazállapot... is nagyon megnehezíti. A történet szórakoztató, a megható részek, az életbölcsesség sem marad el, és mindezt nem tolakodóan teszi. Minden korosztálynak ajánlott.

2023.09.24 Viktória401828

Nagyon aranyos

Szerintem a mostani filmekhez képest jól felépített története volt. Egyszerre volt tanulságos és mély, jókat lehetett rajta nevetni. Olyan központi problémákat érintett, ami manapság elkerülhetetlen, és a gyerekek számára is teljesen fogyasztható formában tálalta. Nekem a grafikája és az egész felépített világ is nagyon tetszett.

2023.06.15 thomino

Ez a film irtó jó volt, bár bizonyos részeitől nem voltam igazán elragadtatva, összeségében nekem már most az év egyik meghatározó moziélménye.

2023.06.16 MrBlond

Őszintén szólva, az első harminc percben eléggé szenvedtem, és legszívesebben ki is mentem volna. Végül megtört a jég, a vége felé pedig sikerült egy kis érzelmet is belevinni az egészbe.