Nézd, ki van itt

Er ist wieder da
Scanian
Christoph Maria Herbst
Oliver Masucci

Adolf Hitler felébredve a 21. században találja magát. A diktátor stand-up humoristaként csinál magának karriert.

(hp)

Rendező: David Wnendt
Író: Timur Vermes
Ország: Németország
Premier (HU): 2016.10.06.

2017.10.13 azurou

Nem semmi már az alapötlet sem, de a megvalósítás is csillagos ötöst érdemel. Ritkán készül ennyire jó német film, pedig a South Parkban is megmondták, hogy németek nem viccesek. Hát de!

2017.09.16 Berto49

Hitler 2014-ben „feltámad”. Timur Vermes (magyar származású) író regénye alapján. A film sokat ellopott az életemből. Kevés általános érvényű jelenet van benne, nagyon német, de mi más is lehetne?! Igazából nem is értem a sikerét, hogy a megjelenés u... Több

2017.03.09 GedyPapa

Olvastam előtte a könyvet, így annyira nem ütött nagyot. Vagy el kellett volna rugaszkodniuk jobban tőle, vagy követniük, de nem találták el a középutat olyan jól. Viszont az alapkoncepció és színészválasztás is parádés.

2016.12.07 Szorcsik

Nem nyerte el a tetszésemet ez a film, pedig sok potenciált láttam benne és azt hittem, nagyon jól fogok szórakozni rajta. Nem sokéig tudta fenntatani a figyelemmet, egy idő után már csa a háttérben szólt.

2016.10.23 kicsimano

Számomra kissé csalódás volt a Nézd, ki van itt! Az alapötlet nagyon tetszett és kíváncsi voltam, mit lehet kihozni a történetből. Szerintem a film készítői messze voltak a maximumtól. Volt benne sok jó poén, de nagyon sok olyan is, amin nem tudtam nevetni.

A film Timur Vermes azonos című könyve alapján készült. Érdekesség, hogy a filmben (és egyébként a regényben is) Adolf Hitler ír egy könyvet, aminek a címe azonos a regény/film címével. További érdekesség, hogy Hitler könyve éppen ugyan annyiba kerül, mint Vermes könyve, 19,33 Euróba.Szerző: ps

Christoph Maria Herbst és Michael Kessler is eljátszották már Hitlert egy-egy korábbi filmben. Herbst a Der Wixxer és a Neues vom Wixxer című filmekben alakította Alfons Hatler, az igazi Hitler karikatúráját, Kessler pedig egy hazánkban nem túl ismert Tv Showban, a Switch Classics-ben, illetve a Switch Reloaded-ben.Szerző: ps

Fabian szobályában egy Vissza a jövőbe poszter látható, amely apró utalás Hitler időutazására.Szerző: ps

A film legelső jelenete - amelyben a felhők közül lassan megjelenik Berlin madártávlatból - egyenes utalás Az akarat diadala című náci propagandafilmre.Szerző: ps

(2016. 10. 07.)
Szelfi a führerrel
David Wnendt megpróbálta. Mármint megpróbált valami ütősebbet kihozni Timur Vermes regényéből, de végeredményben ő is csak addig jutott, ameddig a könyv. A tragikomédiába hajló bohóckodásig. KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA. Több

(2016. 08. 18.)
A nagy sikerű Nézd ki van itt! filmes adaptációja az eredeti regény összes értékét lenullázza. Cserébe ad egy össz-Hitleres katyvaszt. 3/10 Több