Tűzgyújtó

Firestarter

A film 19 925 085 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 11 856 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Bármennyire is jók a King-regények, ez a film bizony filmes bukásnak számít. Igaz, hogy az 1984-es Tűzgyújtó sem volt hibáktól mentes, de a 2022-es kis tesó simán felülmúlta ebben.Szerző: JRD

A forgatás Torontóban és Hamiltonban zajlott.Szerző: JRD

A 2022-es film a Tűzgyújtó (1984) című film rebootja.Szerző: JRD

A film felvételeit 2021. május 25-én kezdték meg, és 2021. július 13-án fejezték be.Szerző: Kóborló

Először 1990-ben jelent meg a regény idehaza, a Maecenas Kiadó jóvoltából.Szerző: Kóborló

A filmbéli Charlie-t alakító Ryan Kiera Armstrongnak ez volt már a második King-filmes adaptációja. Az első a 2019-es Az – Második fejezete volt.Szerző: Kóborló

Az 1984-es film rendezésére felkérték John Carpentert, de ő inkább egy másik King-regényt vitt filmre, ez volt a Christine. Végül az új Tűzgyújtó produkcióban mégis munkát vállalt, ő és fia, Cody Carpenter készítették el a film zenei betétjeit.Szerző: Kóborló

A film Stephen King azonos című regényének adaptációja.Szerző: csd

A Tűzgyújtó egyszerre debütált a mozikban és a Peacock műsorkínálatában.Szerző: csd

Fatih Akint 2018-ban jelentették be rendezőnek, azonban sokkal később távozott a projekttől.Szerző: csd

Mark L. Lestert, aki az eredeti Tűzgyújtót rendezte, nem kérték fel, hogy vegyen részt ebben a produkcióban.Szerző: csd