Tűzgyújtó (2022)

Firestarter

jfruzsi97   2022. 05. 20.

Most próbáltam visszaemlékezni, mit nézem egy hete. Pár perc kellett mire eszembe jutott a film címe, ebből is látszik nem fogott meg.Sajnos elég gyenge lett. Semmi izgalmas rész, a sztori se volt jól összerakva.

F79   2022. 05. 13.

Hova lett a tűz?

Nem fogom sokadszorra is leírni, hogy mennyire félre tudnak menni Stephen King regényeinek adaptációi. Sőt, azt mondom, felejtsük el, hogy egyáltalán létezik a könyv. Koncentráljunk csak a filmre. Az első dolog, amin megakadt a szemem, az John Carpen... teljes kritika»

papaja   2022. 05. 12.

Nehéz megmondani, hogy egyáltalán mi szükség volt megcsinálni ezt a filmet. Szerintem nagyon elszúrták. Többet nem is szeretnék hozzáfűzni.

pucedli   2022. 05. 13.

Fuh, hát erre a filmre már nagyon nem volt szükség. Szerintem hihetetlenül középszerűre sikerült, és nyomába sem ér az eredetinek. Szerintem simán kihagyható.

HE7EDIK   2022. 05. 14.

Csóró macska, úgy leégett, mint ezzel a celluloid hulladékkal a készítői.

Eastern79   2022. 05. 14.

Felesleges remake

Már az 1984-es Drew Barrymore főszereplésével készült adaptáció sem sikerült éppen a legjobbra, a Blumhouse Productions legújabb filmje pedig még azt a szintet sem tudta hozni. Persze, ha jól belegondolunk Stephen King műveiből meglehetősen kevés jól sikerült mozgóképes verzió született, és sajnos ez a produkció is ebbe a kategóriába tartozik.

A film 16 562 830 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 9 774 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film Stephen King azonos című regényének adaptációja.

(csd)

A Tűzgyújtó egyszerre debütált a mozikban és a Peacock műsorkínálatában.

(csd)

Fatih Akint 2018-ban jelentették be rendezőnek, azonban sokkal később távozott a projekttől.

(csd)

Mark L. Lestert, aki az eredeti Tűzgyújtót rendezte, nem kérték fel, hogy vegyen részt ebben a produkcióban.

(csd)

A Tűzgyújtó második filmes adaptációja a szuperhős-sztorik dömpingjében a mutáns-tematika friss megközelítését nyújthatta volna, ehelyett a végeredmény olyannyira banális, hogy műfajának évtizedekkel korábbi, mára már meghaladott jegyeit és problémáit hordozza magán. több»

Köszönjük meg szépen a jó John Carpenter-filmzenét, és gyorsan felejtsük is el a többit! több»