Érdekességek: Az aszfalt királyai (2019)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

Michael Mann Enzo Ferrari (2020) című filmjének főszerepét eredetileg Christian Bale alakította volna, azonban, mivel a színésznek vélhetően túl kevés ideje lett volna, hogy a kellő mértékben lefogyjon a szerepre, Mann végül Hugh Jackman mellett döntött.

Lee Iacocca 94 éves korában 2019. július 2-án, négy hónappal a film premierje előtt hunyt el.

Dan Gurney-t a filmben vérszerinti fia, Alex Gurney alakítja.

A film forgatása 2018. július 30-án kezdődött meg, és 67 napot vett igénybe. A stáb forgatott Kaliforniában, New Orleansban, Atlantában, Savannah-ban és a franciaországi Le Mans-ban is.

Az aszfalt királyai főszerepeit az eredeti tervek szerint Tom Cruise és Brad Pitt alakította volna.

A film világpremierje 2019. augusztus 30-án volt a Telluride Filmfesztiválon, melyet követően, 2019. szeptember 9-én a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták.

A film első előzetesét az 2019-es NBA kosárlabdadöntő szünetében láthatták először a nézők 2019. június 2-án.

A filmet kitörő lelkesedéssel fogadták a kritikusok. Az aszfalt királyai jelenleg is 89 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2019. október).