Az aszfalt királyai

Caitriona Balfe
Jon Bernthal
Caitriona Balfe
Noah Jupe

Caroll Shelby és Ken Miles, az autóversenyzés királyai együtt küzdenek meg egy vállalati beavatkozással, a fizika örök törvényeivel és saját belső démonjaikkal, hogy a Forddal kooperációban megalkothassák azt a versenyautót, amely legyőzheti az Enzo Ferrari autóit egy nem kisebb eseményen,… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország
Premier (HU): 2019.11.14. | Disney+ (2022.06.14.) | Netflix (2024.03.15.)

2023.07.30 Bafam

Klassz film

Jó történet, kitűnő alakítások. Mintha én is ott ültem volna abban a szuper autóban, neve Ford Mustang GT40 Selby.

2019.12.05 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Kis kuplung, nagy gáz, és irány a hétezres fordulatszám!

Az autóversenyzés szerelmesei megvetnek majd az összehasonlításért. Na de laikusok előnyben, nem tudok nem gondolni Az aszfalt királyai kapcsán Ron Howard 2013-as remekművére, a Hajsza a győzelemértre. Pedig, mondhatnák az okosok, ez nem Forma-1, ez ... Teljes kritika

2019.11.18 Lubi

a nap véleménye

Verseny a javából

Az autóversenyzős filmek sok ember számára nem a szórakozás legizgalmasabb módját kínálják. A sportfilmeknek komoly erőfeszítéseket kell tenniük, hogy bevonzzák a közönség azon részét is, akik nem egész nap a sportcsatornákon lógnak, vagy nem az adot... Teljes kritika

2019.12.01 Ms. Akárki

Nagyon érdekes és izgalmas volt a film. Egy számomra ismeretlen világba rántott be a film és kifejezetten kellemes kikapcsolódás volt végignézni a Ford és a Ferrari harcát. Látványos káosz volt ahogy ilyen rövid idő alatt kifejlesztette azt a versenyautót amivel a Ferrarit térdrekényszerítette.

2021.03.24 harnas1207

A film egyáltalán nem rossz, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy minden perce lekötött. Ez nem a színészek hibája, bár Matt Damon karaktere egyáltalán nem jött át. Christian Balel közösen viszont tökéletesen hozták a Dr. House-Wilson párost. A problém... Több

A film összbevétele 143 303 779 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 316 729 295 forintot termelt. A hazai mozik összesen 19 097 800 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Olasz, illetve amerikai autógyárak állnak egymással szemben. Ironikus módon II Henry Ford 1965-ben egy olasz nőt vett feleségül.Szerző: AngelCass

Miután a Ford meglépte, az ikonikus Ford autók egyszerre lépik át a célt. A következő évben a Ferrari első 3 dobogós helyén Ferrari állt, így egyszerre lépték át a célmezőt. Ezután bevált szokássá vált, hogy a management arra utasította a pilótákat, hogy egyszerre lépjék át a célt.Szerző: AngelCass

Ford 1944 és 2006 között besegített az Aston Martini gyártásába, így közvetetten James Bond autójának a készítésébe.Szerző: AngelCass

Noah Jupe, aki Ken Miles (Christian Bale) fiát alakítja, 2017 ben a Suburbiconban Matt Damon karakterének a fiát játszotta.Szerző: AngelCass

(2019. 11. 15.)
Közepes futam
James Mangold mozija egy közepes futam, amely igaz, hogy a végén felpörög, de addig különösebb izgalmakat és drámát nem tartogat. Több

(2019. 11. 20.)
A versenyfilm, amely nem akar versenyezni
James Mangold tehát A nyughatatlan után ismét bizonyítja, hogy az életrajzi film műfaj nem kell, hogy a száraz leckefelmondással legyen egyenértékű, és valószínűleg Az aszfalt királyai lesz az a mozi idén, amelyet bátran lehet mindenkinek ajánlani kortól és nemtől függetlenül. Több

Hajts, mondta a ford
Szerencsére Howard jó ösvényre lépett, Mangold azonban lebőg: a Hajsza a győzelemért Lauda-Hunt mentalitáskülönbségekre épített haverdrámája mellett Az aszfalt királyai bátortalan, rutinbenzin hajtotta Le Mans-csotrogány. Több

Mi a titkos recept?
Mitől ennyire jó ez a film? Több

(2020. 01. 28.)
Arra jutottam, hogy nem találtam olyan jelenetsort, amelyet jó szívvel kihagynék, mivel a film íve, ritmusa, feszültsége, a szereplők motivációjának és a történések érthetősége sérülne. Több