Visszatérés

Fortitude

2023.02.02 puszta

nem egy tucatsztori

Már az elején bejött a különleges hangulata, a szép táj, az érdekes karakterek, és a történet egyáltalán nem szokványos alakulása (ráadásul a szereplőket „in medias res” ismerjük meg, mégsem marad kérdés, mintha egyszerre csak belecsöppennénk egy idegen városba, sztoriba; mondjuk egy-két szereplő olyan hirtelen tűnik el, ahogy jött). A 2. évad elején volt egy kis torpanás (Dennis Quaid megjelenése, aki hát nem lett jobb színész, azaz, mintha egyre rosszabb lenne; azért a sorozat szereplői között vannak nagyon jók, pl. a rendőrlányok, a tanár), de aztán egyre keményebb lesz. Nekem már kicsit sok is volt, de épp végig lehetett nézni.

Jól sikerült "havas" sorozat,amúgyis,én imádom az örök hó birodalmát,olyan misztikus,és itt ebbe pont belelőttek. A történet vezetése lassú,erőteljes,odafigyelős,mert a lényegi mondanivaló ,ha nem figyelünk,elillan. Pontos,precíz,kihegyezett színészi játék. Ajánlott!!!

2020.07.28 Varga_Júlia

A nyári forróságban kifejezetten jól jön egy kis havas nyomasztás, úgyhogy nekem pont betalált a sorozat – de tény, hogy abszolút hangulatfüggő, hogy valaki élvezi-e vagy sem. Kifejezetten lassan bontják ki a cselekményt, ráadásul sok az apró részlet... Több

2017.01.13 Gigi

Engem már az első képsor megfogott. Imádtam a hangulatát, a történetét, azt, hogy nem tudom előre kitalálni, mi lesz a következő epizódban. A képi világa pedig egyszerűen lenyűgöző.

2017.05.13 Mia1982

Érdekes és izgalmas sorozat, bár lassú, amivel nekem nincs bajom, mivel szeretem az ilyen filmeket/sorozatokat. Remek a képi világa, a zenéje és a színészek is rendben vannak. A történet titokzatos, nem tudom mi fog történni, még csak elképzelésem sincs, kiválóan összehozott sorozat!

2015.05.01 Rajkó

Jó ez, de én egy kicsit még feszesebbre, durvábbra venném a figurát. Néha kicsit könnyednek érzem a narratívát, ahhoz képest, hogy mennyire brutálisan jó az elképzelés. De a második évad is nézős természetesen!

2017.10.11 Nemecsek

Rendkívül erős vizualitása és egyedi története miatt nálam az első részek után kötelező program lett. Van egy olyan érzésem, hogy kevesebben nézik ezt itthon, mint kéne. Erősen ajánlott!