diumiu
Edoardo Pesce
Emanuela Aurizi
Jasmine Trinca

Egy fiatal édesanya egy tönkrement házasságot hagyott maga mögött. Most meg kell küzdenie a mindennapok kihívásaival, de régi álma, hogy egy fodrászatot nyithasson. Hősünk megpróbál szembemenni látszólagos sorsával, és mindent megtesz, hogy függetlenné és boldoggá… Több

Forgatókönyvíró: Margaret Mazzantini
Ország: Olaszország
Premier (HU): 2018.01.11.

2020.01.23 indingo

Egy anya ás lánya élethelyzetén keresztül emberi sorsokat bemutató film, amin elgondolkodhatunk és vagy érzékenyen érinti a nézőt vagy ha kissé felületes akkor néha kicsit túlzásnak is érezheti.

2018.02.15 Deku

A színészeket emelném ki elsősorban mert valami hihetetlen gyenge alakítást láthattunk. Nos, itt mindent összevetve nem történet maradandó alkotás. Egy unalmas délutánra éppen elmegy érzést ad. De ennyi.

2018.01.14 HE7EDIK

Átlagos sztori, átlagos alakítás, átlagos rendezés. Semmi olyat nem mutat, amit már eddig valamely drámában ne láttunk volna, ráadásul többnek is akarja magát mutatni, mint ami. Én untam. Csalódás.

2018.01.11 alexxx

Elég egyedi történetet kapunk, szó se róla, de a kivitelezés nem igazán nyerte el a tetszésemet. Kimondottan szeretem az európai filmeket, pártolom, hogy egy filmnek legyen mondanivalója, de kéne egy épkézláb cselekmény is. Nem rossz film a Fortunata, de szerintem egy kihagyott lehetőség.

2018.01.16 diumiu

Teljesen véletlenül találkoztam ezzel a filmmel, de örülök, hogy láthattam. Szeretem az ilyen jellegű filmeket, azt gondolom néha ilyeneket is kell nézni hiszen elgondolkodtat és megérint, legalábbis engem. Ez pont ilyen volt. A szereplők hitelesek v... Több

A film 1 665 350 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 1 511 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Sergio Castellitto rendező hatalmas szívvel készítette el a boldogságért küzdő nő hamisítatlanul olasz történetét. A Fortunata címszereplőnője, Jasmine Trinca a 2017-es Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál Un Certain Regard szekciójában átütő alakításával a legjobb színésznő díját nyerte el. (Mozinet)Szerző: hp

(2018. 02. 28.)
Érdemes-e várni a csodára?
Vak tyúk is talál szemet, vagy mindenki a maga szerencséjének kovácsa? Ezt a kérdést feszegetné a Fortunata, ha valamivel jobb film lenne. CSIGER ÁDÁM KRITIKÁJA. Több

(2018. 03. 29.)
Castellitto olasz drámája tökéletes arányokkal, kellően nyersen, de anélkül mutatja meg a mai középosztály családi problémáit, hogy felzaklatna minket.

Több

(2018. 01. 05.)
A végeredmény közepes, de azoknak mindenképpen ajánlom, akik nyitottak egy nem szokványos, életszerű és elgondolkodtató történetre. 65/100 Több

(2018. 01. 12.)
Melodrámának indult, melírozás és drámázás lett belőle. 50/100 Több