Játssz egy LG 32LJ500V TV-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

Deku   2018. 02. 15.

A színészeket emelném ki elsősorban mert valami hihetetlen gyenge alakítást láthattunk. Nos, itt mindent összevetve nem történet maradandó alkotás. Egy unalmas délutánra éppen elmegy érzést ad. De ennyi.

alexxx   2018. 01. 11.

Elég egyedi történetet kapunk, szó se róla, de a kivitelezés nem igazán nyerte el a tetszésemet. Kimondottan szeretem az európai filmeket, pártolom, hogy egy filmnek legyen mondanivalója, de kéne egy épkézláb cselekmény is. Nem rossz film a Fortunata, de szerintem egy kihagyott lehetőség.

Hetedik   2018. 01. 14.

Átlagos sztori, átlagos alakítás, átlagos rendezés. Semmi olyat nem mutat, amit már eddig valamely drámában ne láttunk volna, ráadásul többnek is akarja magát mutatni, mint ami. Én untam. Csalódás.

diumiu   2018. 01. 16.

Teljesen véletlenül találkoztam ezzel a filmmel, de örülök, hogy láthattam. Szeretem az ilyen jellegű filmeket, azt gondolom néha ilyeneket is kell nézni hiszen elgondolkodtat és megérint, legalábbis engem. Ez pont ilyen volt. A szereplők hitelesek voltak, a helyszín választásnak pedig kifejezetten örültem. Róma/Olaszország számomra meghatározó így mindig örömmel nézek meg olasz filmeket. Örülök, hogy láthattam a filmet, ajánlom mindenkinek!

Bizsu82   2018. 01. 15.

Reális, aktuális problémákat feldolgozó modern dráma, aminek mindenképpen van mondanivalója. Rám érzelmileg hatott és még napokig a hatása alatt voltam, agyaltam a filmet. Elindítja a gondolatokat. Van tanulsága is és izgalmas. Hiteles, meggyőző színészi alakítás. Nem bántam meg hogy ezt a filmet választottuk. A dráma műfaj kedvelőinek ajánlom, mert kategóriájában véleményem szerint átlaghoz képest jobb. Színvonalas, jól összerakott film.

Edoardo Pesce
Emanuela Aurizi
Jasmine Trinca

A végeredmény közepes, de azoknak mindenképpen ajánlom, akik nyitottak egy nem szokványos, életszerű és elgondolkodtató történetre. 65/100 több»

Melodrámának indult, melírozás és drámázás lett belőle. 50/100 több»

Vak tyúk is talál szemet, vagy mindenki a maga szerencséjének kovácsa? Ezt a kérdést feszegetné a Fortunata, ha valamivel jobb film lenne. CSIGER ÁDÁM KRITIKÁJA. több»

Sergio Castellitto rendező hatalmas szívvel készítette el a boldogságért küzdő nő hamisítatlanul olasz történetét. A Fortunata címszereplőnője, Jasmine Trinca a 2017-es Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál Un Certain Regard szekciójában átütő alakításával a legjobb színésznő díját nyerte el. (Mozinet)