Foxcatcher

Foxcatcher

Mark Ruffalo birkózott középiskolás korában, s valamennyire ismerte az igazi történetet, így hamar igent mondott a szerepre.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Bár a film nagy része megfelel a valóságban is megtörtént eseményeknek, néhány kisebb pontatlanság így is becsúszott. Az egyik ilyen, hogy bár Foxcatcher úgy mutatja be, mintha John du Pont-ot azonnal letartóztatta volna a rendőrség, valójában a milliomos napokig bujkált a házában.Szerző: hp

A szerepre való felkészülés során Mark Ruffalo kicsit erősebben ütötte meg Channing Tatumot, melynek következtében beszakadt a színész dobhártyája.Szerző: erare

Bennett Miller eleinte kicsit aggódott afelől, hogy Steve Carell jó választás volt du Pont szerepére. Egy közös ebédet követően megnyugodva ezt mondta: „Minden komikus sötétarcú.”Szerző: erare

Steve Carell a film Cannes-i Filmfesztiválon történő vetítése után így nyilatkozott: „Elolvastam és megnéztem vele kapcsolatban mindent, amit csak tudtam, s megpróbáltam visszaadni, milyen ember is lehetett ő.” Szerző: erare

Az egyik fiatal birkózót, akit David Schultz valójában is edzett, Kurt Angle-nek hívták, aki már-már fel akarta adni világbajnok sportolói álmait. A Foxcatcher csapattagjaként azonban alapos felkészülésbe kezdett az 1996-os nyári olimpiai játékokra. Az volt az álma, hogy nehézsúlyban érmet nyer, melyet edzője emlékének ajánlhat fel. Szerző: erare

A rendező, Bennett Miller még 2011-ben szeretett volna visszatérni a film munkálataihoz, ám Steven Soderbergh felkérte a Pénzcsináló (2011) című film megrendezésére, így pár év csúszással került csak a mozikba a Foxcatcher.Szerző: erare

Az a filmrészlet, amikor Channing Tatum ’lefejel’ egy tükröt, valójában nem szerepelt az eredeti forgatókönyvben. A színész, szerepének nagyfokú átélése következtében született meg ez a jelenet. Szerző: erare

Steve Carell órákon át tanulmányozta a John du Pont-ról szóló videofelvételeket. Szerző: erare

A film forgatását megelőzően Channing Tatum és Mark Ruffalo rendezői utasításra részt vett egy hat hónapos birkózó tanfolyamon. Szerző: erare

A film megtörtént eseményeken alapszik.Szerző: hp