Foxcatcher

TeeRPaaK   2020. 01. 21.

brutkó film! kötelező darab

dulkap   2015. 01. 30.

Ajándék jegy beváltva,köszönöm! :) A film nagyon jó, ám nem egy könnyű darab. A történetbe és karakterekbe belekötni felesleges egy igaz történetnél. De azért itt sem érzek nagy hibát, sőt talán pont ettől jó, hogy kicsit eltér a hagyományos történet... több»

Deku   2017. 09. 13.

Ehhez a történethez aztán kellett fantázia, eszméletlen. Szerintem legalábbis nagyon remek film és biztos, hogy bármikor újra nézném. Látványos és főként izgalmakkal van tele ami nagyon bejött.

dailyfilmsan   2018. 06. 22.

Átlagos film, átlagos alakításokkal, átlagos szöveggel és átlagos rendezéssel. Hiába az érdekes story a film nem nyújtotta azt a színvonalat és emiatt lehangoló. Steve Carell a drámákban nem igazán van otthon az ő világa a vígjáték valamint Szerinte... több»

Berto49   2017. 07. 02.

A témája felkeltette az érdeklődésemet, bár a sportok közül a birkózás nagyon távol áll tőlem. Kiváncsi voltam, hogy mi bírhatta rá a milliárdos és pszichopata DuPont „úr”-at a gyilkosságra. A filmből szerintem nem derült ki. Elsősorban a színészi já... több»

Fahéjgolyó   2016. 10. 05.

Szerintem egy érdekes film volt, nagy akciókra és hajat tépő izgalmakra senki ne számítson. Inkább azoknak ajánlanám akik csak egy érdekes történetet szeretnének látni. Nem egy remekmű de egyszer mindenképp szórakoztató lehet.

Curacao86   2015. 06. 23.

A történet nem volt szimpatikus számomra, nagyon nem tetszett. A színészekben kivetni valót nem találtam, élethűen visszaadták a karaktereken keresztül a sztori nyomasztó és érzelmes töltetét, de összességében nekem akkor sem tetszett. Plusz 135 hely... több»

Sienna Miller
Vanessa Redgrave
Vanessa Redgrave
Channing Tatum

Mark Ruffalo birkózott középiskolás korában, s valamennyire ismerte az igazi történetet, így hamar igent mondott a szerepre.

Bár a film nagy része megfelel a valóságban is megtörtént eseményeknek, néhány kisebb pontatlanság így is becsúszott. Az egyik ilyen, hogy bár Foxcatcher úgy mutatja be, mintha John du Pont-ot azonnal letartóztatta volna a rendőrség, valójában a milliomos napokig bujkált a házában.

A szerepre való felkészülés során Mark Ruffalo kicsit erősebben ütötte meg Channing Tatumot, melynek következtében beszakadt a színész dobhártyája.

(erare)

Bennett Miller eleinte kicsit aggódott afelől, hogy Steve Carell jó választás volt du Pont szerepére. Egy közös ebédet követően megnyugodva ezt mondta: „Minden komikus sötétarcú.”

(erare)

Steve Carell a film Cannes-i Filmfesztiválon történő vetítése után így nyilatkozott: „Elolvastam és megnéztem vele kapcsolatban mindent, amit csak tudtam, s megpróbáltam visszaadni, milyen ember is lehetett ő.”

(erare)

Az egyik fiatal birkózót, akit David Schultz valójában is edzett, Kurt Angle-nek hívták, aki már-már fel akarta adni világbajnok sportolói álmait. A Foxcatcher csapattagjaként azonban alapos felkészülésbe kezdett az 1996-os nyári olimpiai játékokra. Az volt az álma, hogy nehézsúlyban érmet nyer, melyet edzője emlékének ajánlhat fel.

(erare)

A rendező, Bennett Miller még 2011-ben szeretett volna visszatérni a film munkálataihoz, ám Steven Soderbergh felkérte a Pénzcsináló (2011) című film megrendezésére, így pár év csúszással került csak a mozikba a Foxcatcher.

(erare)

Az a filmrészlet, amikor Channing Tatum ’lefejel’ egy tükröt, valójában nem szerepelt az eredeti forgatókönyvben. A színész, szerepének nagyfokú átélése következtében született meg ez a jelenet.

(erare)

Steve Carell órákon át tanulmányozta a John du Pont-ról szóló videofelvételeket.

(erare)

A film forgatását megelőzően Channing Tatum és Mark Ruffalo rendezői utasításra részt vett egy hat hónapos birkózó tanfolyamon.

(erare)

A Foxcatcher gyönyörűen, igaz koránt sem hibátlanul mutatja be az utat, amely egy tragédiához vezetett. Szép képekkel és kitűnő színészi játékkal készült ez a nagyon lassan kibontakozó történet, mely az egész emberiség hiúságáról is elmond valamit. Mindannyiunkban ég a vágy, hogy legyünk valakik. több»

Az amerikai kommersz filmeknek van az a rossz szokásuk, hogy a lojalitást, a hősiességet, a bátorságot, az egyenjogúságot és hasonló közhelyes fogalmakat úgy képesek csak napjainkban játszódó történetben bemutatni, hogy valami nagy meccs körül bonyolódik a cselekmény. A Foxcatcher végre egy olyan sport központú film, ami nem „sportfilm”. több»