dulkap   2015. 01. 30.

Ajándék jegy beváltva,köszönöm! :) A film nagyon jó, ám nem egy könnyű darab. A történetbe és karakterekbe belekötni felesleges egy igaz történetnél. De azért itt sem érzek nagy hibát, sőt talán pont ettől jó, hogy kicsit eltér a hagyományos történetvezetéstől. Hol Carell, hol Tatum, hol pedig Ruffalo karaktere kerül előtérbe. Bár túlnyomó részt a film du Pont és Mark sorsáról és lelki vívódásáról szól, akiknek nagyban hasonlít a sorsuk, hiszen mindketten más árnyékában élve, nem képesek önmagukat kiteljesíteni. Sok problémával küzdő karakterek, amit a színészek remekül hoznak. Illetve Tatum remekül hoz, Carell viszont valami egész más ligában játszik. Félelmetes és nyomasztó alakítást nyújt végig. Ruffalo már korábban is bizonyított, bár az ö karaktere nem annyira összetett, de rutinból így kitűnő minden mozdulata. A kiváló alakítások és a zaklatott történet összessége hoz ki egy kiváló, ám nyomasztó filmet.

Deku   2017. 09. 13.

Ehhez a történethez aztán kellett fantázia, eszméletlen. Szerintem legalábbis nagyon remek film és biztos, hogy bármikor újra nézném. Látványos és főként izgalmakkal van tele ami nagyon bejött.

Berto49   2017. 07. 02.

A témája felkeltette az érdeklődésemet, bár a sportok közül a birkózás nagyon távol áll tőlem. Kiváncsi voltam, hogy mi bírhatta rá a milliárdos és pszichopata DuPont „úr”-at a gyilkosságra. A filmből szerintem nem derült ki. Elsősorban a színészi játék miatt ilyen az értékelésem, mindhárom színész (Channig Tatum, Mark Ruffalo és Steve Carell, akit ebből a filmből ismertem meg, de ez nem is csoda, mert általában limonádé vígjátékokban szerepelt, (azokat pedig nem szeressük!) a maximumot nyújtotta.

Fahéjgolyó   2016. 10. 05.

Szerintem egy érdekes film volt, nagy akciókra és hajat tépő izgalmakra senki ne számítson. Inkább azoknak ajánlanám akik csak egy érdekes történetet szeretnének látni. Nem egy remekmű de egyszer mindenképp szórakoztató lehet.

nanita95   2018. 06. 22.

Átlagos film, átlagos alakításokkal, átlagos szöveggel és átlagos rendezéssel. Hiába az érdekes story a film nem nyújtotta azt a színvonalat és emiatt lehangoló. Steve Carell a drámákban nem igazán van otthon az ő világa a vígjáték valamint Szerintem filmet is tévesztett mert az alakítása inkább egy jó Cobblepot volt. ( Batman Pingvin ) Nekem annyira nem tetszett a film .

Sienna Miller
Vanessa Redgrave
Vanessa Redgrave
Channing Tatum

A Foxcatcher gyönyörűen, igaz koránt sem hibátlanul mutatja be az utat, amely egy tragédiához vezetett. Szép képekkel és kitűnő színészi játékkal készült ez a nagyon lassan kibontakozó történet, mely az egész emberiség hiúságáról is elmond valamit. Mindannyiunkban ég a vágy, hogy legyünk valakik. több»

Az amerikai kommersz filmeknek van az a rossz szokásuk, hogy a lojalitást, a hősiességet, a bátorságot, az egyenjogúságot és hasonló közhelyes fogalmakat úgy képesek csak napjainkban játszódó történetben bemutatni, hogy valami nagy meccs körül bonyolódik a cselekmény. A Foxcatcher végre egy olyan sport központú film, ami nem „sportfilm”. több»

Mark Ruffalo birkózott középiskolás korában, s valamennyire ismerte az igazi történetet, így hamar igent mondott a szerepre.

(ArpiHajdu és Réci )

Bár a film nagy része megfelel a valóságban is megtörtént eseményeknek, néhány kisebb pontatlanság így is becsúszott. Az egyik ilyen, hogy bár Foxcatcher úgy mutatja be, mintha John du Pont-ot azonnal letartóztatta volna a rendőrség, valójában a milliomos napokig bujkált a házában.

A szerepre való felkészülés során Mark Ruffalo kicsit erősebben ütötte meg Channing Tatumot, melynek következtében beszakadt a színész dobhártyája.

(erare )