Galaxy of Terror
Magnus
Robert Englund

Egy eltűnt űrhajó felkutatására egy mentőcsapat érkezik egy ismeretlen bolygóra, mit sem sejtve arról, hogy miféle iszonyú veszedelem vár rájuk. Csakhamar kiderül az expedíció tagjai számára, hogy a tét immáron saját életük.

(hp)

Forgatókönyvíró: William Stout
Premier: 1981.10.01.

2023.10.09 Jocpappa

Életem egyik legrosszabb élménye

Cimborámmal rendszeresen tartunk trashfilm-maratonokat. Ezt egy 9 filmes maraton 7. filmjeként néztük. Egészen meghökkentő módon sz*r volt. Nem viccesen vagy bájosan sz*r, hanem bizarr, rossz hangulatba kerülősen. Felfoghatatlan, értelmezhetetlen katyvasz az egész, számomra minden szempontból 0 pontos film. Pedig bírom a szemetet. Ritkán sajnálom az időt rossz filmekre, de ezt legszívesebben elfelejteném/visszacsinálnám. Senkinek nem ajánlom, semmilyen értelemben sem! Két pozitívumot tudok nagyon kínkeservesen összehozni (persze ez sem elég a 2 ponthoz): Egy óriás hernyószörny megkúr egy nőt, illetve Robert Englund (Freddy Krueger) felbukkanása.

2018.12.12 BoBamburg

/@-@\

Vérbeli Zs kategóriás Trash Horror/sci-fi. Akik nem riadnak meg az ilyen jellegű filmektől, azok viszonylag jót szórakozhatnak rajta, függetlenül attól, hogy nem vígjátéknak szánták. Történet számomra kissé kusza volt, nem mindig értettem mi miért történik, de nem is zavart túlságosan. Kicsit mintha a készítők se tudták volna, hogy valami komoly mondanivalót akarnak belesúlykolni, vagy csak mindenféle random lényeket felvonultató, csöcsvillantós kaszabolást. De sebaj, talán pont ez adta a szépségét.

2019.08.04 Filmdoki

A szegény ember Nyolcadik utasa

A félelem galaxisa, avagy a szegény ember Nyolcadik utasa. E tény nem meglepő, mivel a film producere Roger Corman volt, aki az '50-es évektől kezdve kismillió filmet pénzelt. Ezek általában nem valami nagyköltségvetésű mozik voltak, illetve az Asyl... Teljes kritika

2017.10.17 Magnus

Oh! De rég láttam ezt a nagyon gagyi sci-fi horrort! Nem is tudom egy fiatalabb filmrajongó hajlandó lenne-e ezt végignézni. Amikor láttam nagyon kevés ilyen típusú film jutott el hazánkba és ezért ezt is nagyon szerettük annak ellenére, hogy be kell... Több

2019.09.26 Kóborló

Csak legyen elég sör hozzá!

Roger Corman... Ha ezt a nevet látom az egyik olyan film stáblistáján, ami felkeltette az érdeklődésemet, biztos, hogy elnapolom addig a megtekintését, míg összehívom pár olyan barátomat, akik hozzám hasonlóan nem vetik meg a 80-as években készített ... Teljes kritika

A filmnek készült egy nemhivatalos folytatása (vagyis a producer, Roger Corman, aki az 1981-es A félelem galaxisa című filmnek is a producere volt, annak szánta), de az egy évre rá készített Forbidden World című alkotásnak nem volt túl sok köze az elődjéhez, vagy annak cselekményéhez.Szerző: Kóborló

Az idegen szexjelenet filmrevitelét sem a rendező, sem a jelenetben látható Taaffe O'Connell színésznő nem szerette volna. Viszont a film producere, Roger Corman ragaszkodott hozzá, és csupán annyit engedett meg, hogy az adott jelenetnél testdublőrt alkalmazzanak. Szerző: Kóborló

A hírhedt idegenlényes szexjelenet miatt a film majdnem megkapta az X-es besorolást Amerikában, ami abban az időben csak a szexfilmekre volt jellemző. Ennek elkerülése érdekében rengeteget vágtak az említett jeleneten, így végül csupán az R-es besorolást kapta meg.Szerző: Kóborló

A hírhedt idegenlényes szexjelenet a filmben csupán azért készülhetett el, mert a producer, Roger Corman megígérte a stúdiónak, hogy lesz szexjelenet. Hagyományos értelemben ilyen részt nem tartalmazott a forgatókönyv, így születhetett meg a film egyik legemlékezetesebb jelenete.Szerző: Kóborló

A film nyíltan vállalta, hogy rengeteg inspirációt merítettek az 1979-es, Ridley Scott által elkészített Alien - A nyolcadik utas: a Halál című sci-fi horror klasszikusból. Szerző: Kóborló