A Gucci-ház

House of Gucci

A film 296 474 527 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 174 558 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Gucci jellegzetes logója, az egymásba fonódó G betűk Guccio Gucci nevére utalnak, és megtervezésükben Paolo Gucci is részt vett.Szerző: Artemisia

Az első Gucci butikot 1921-ben, Firenzében nyitották meg.Szerző: Artemisia

A filmben csak egy gyerek tűnik fel, de Maurizio Guccinak és Patrizia Reggianinak 2 lánya született; Alessandra 1977-ben, Allegra 1981-ben.Szerző: Artemisia

Patrizia Reggiani 2011-ben visszautasította feltétles szabadlábra helyezését, mert annak az lett volna az egyik feltétele, hogy munkát vállal.Szerző: Artemisia

Az olasz sajtó a Fekete özvegy nevet ragasztotta Patrizia Reggianira.Szerző: Artemisia

Patrizia Reggiani 2016 októberében szabadult.Szerző: Artemisia

Maurizio Guccit 1995. március 27-én gyilkolták meg.Szerző: Artemisia

A történetben Pina Auriemmát alakító Salma Hayek François-Henri Pinault-val él házasságban, aki 2021-től a Gucci márka tulajdonosa.Szerző: csd

Maurizio Gucci szereposztására Christian Bale is esélyesnek látszott a casting során.Szerző: csd

A film rendezői posztja kapcsán korábban Martin Scorsese neve is felmerült.Szerző: csd

Rodolfo Gucci szerepe kapcsán Robert De Niro neve is felmerült.Szerző: csd

Patrizia Reggiani szerepére korábban Angelina Jolie, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Penélope Cruz, Margot Robbie és Natalie Portman is esélyesek voltak.Szerző: csd

A film készítői nem engedélyezték Lady Gaga számára, hogy találkozzon az általa alakított Patrizia Reggianival.Szerző: csd