Gundala (2019)

Gundala

Eastern79   2021. 04. 18.

Indonéz melléfogás

Az indonéz akciófilmek egyáltalán nem rosszak – elég csak a Rajtaütésre gondolni –, és bár ez egy szuperhősmozi, mégsem jár minőségileg még csak a közelében sem. Az első egy óra vontatott és unalmas, és hát a második fele sem egy fáklyásmenet, de legalább van némi akció. A fightok szépen koreografáltak, de semmi eredetiség nincs bennük, és annyira rosszul mesél a rendező, hogy komoly erőfeszítést igényel összerakni, mi is történik tulajdonképpen, grátisz iszonyú pocsék lett a szinkron. Az is csalódni fog, aki szuperhősmozira vágyik, és az is, aki harcművészeti orgiára.

ofszet   2021. 04. 12.

Nem is igazán értem, mi történt, annyira rosszul mondta el a történetet.

Kovacs   2020. 04. 03.

Nekem nagyon tetszett, igazi szuperhősös film a kötelező klisék nélkül. Üdítő volt egy kis változatottság.

Miután Indonézia csontrepesztő akciófilmjeivel feltette magát a filmvilág térképére, úgy döntött, ideje a mostanság talán legdivatosabb mozis témában is megnyilvánulni, azaz saját szuperhős-univerzum kiépítésébe kell kezdeni. Örömmel jelentjük, hogy az “indonéz Marvel-univerzum”, a Bumilangit Cinematic Universe első építőköve, a Gundala alapján az délkelet-ázsiai ország ebben a zsánerben is képes labdába rúgni. Kritika. több»