Sam - Kismadár nagy kalandja (2014)

Gus - Petit oiseau, grand voyage

indingo   2017. 04. 15.

Picit bugyuta mesefilm, a története nem túl izgalmas és látványos. A főszereplő madárka ráadásul még csúnyácska is. Ha nagyon nincs más egyszer be lehet rakni a gyereknek.

ZeroHero   2015. 05. 12.

Diohejban arrol szol, hogyan lehet tehetseg es tudas nelkul becsapni es eletveszelybe sodorni masokat? A problema azzal van, hogy ezt ugy abrazoljak hogy ez nem rossz es elitelendo. Hiszen csak jot akart. Sot a vegen -a vakszerencse segitsegevel- minden jora fordul, tehat semmi baj azzal, hogy a sarga madarnak lovese nem volt merre kell Afrikaba menni (holott azt hazudta, hogy tudja) es majdnem belehalt ebbe az egesz csapat. Erre momndjak, hogy a pokolba vezeto ut joszandekkal van kikovezve. A technikai megoldas es kivitelezes sem sikerult. Olyan a film, mintha vkinek a diplomamunkaja lenne. Vagy inkabb egy hazifeladat. Olvastam a Vuk 2. reszenek kritikajaban, hogy a Shrek az a szinvonal amit el kell erni ha az ember animacios filmben gondolkozik. Aki evekkel kesobb ezt nem kepes megugrani (de meg csak a kozelebe kerulni sem), az bele se kezdjen!

Hablaty   2016. 10. 10.

A története egy erős közepes, gyerekeknek biztos elnyeri a tetszését.

Katkatt   2017. 01. 17.

Egy erős közepes a sztori, a figurák picit lehettek volna kidolgozottabbak. A madárka elég csúnyácskára sikeredett.

Helgus   2015. 05. 08.

Csodaszép, szórakoztató, kedves, értelmes, kalandos, humoros! Nagyon tetszett, minden szereplője aranyos, de különösen a katicabogár karaktere. Kortól függetlenül csak ajánlani tudom mindenkinek.

Napjainkban az oppurtonizmus, az értékteremtés nélküli feljebbjutás vagy a jópofizás diadala a morál felett mindennapi jelenségek – de hogy mindezt egy gyerekeknek szóló mesefilm dicsőítse is, az egyenesen bicskanyitogató. Pláne, hogy a Sam – Kismadár nagy kalandja unalmasan és bugyután teszi. több»

A Wes Anderson és Tim Burton mellett dolgozó rendező első egészestés rajzfilmje kedves, aranyos és minden szempontból gyerekbarát. több»

A Sam - Kismadár nagy kalandja az első 3D-s CG animációs film, amit a párizsi TeamTO Studio készített.

(ZeroHero )