Hajszál híján

Narrow Margin

Rendező: Peter Hyams
Premier (HU): 1990.11.01.

2022.01.24 KingPin

Szerinte Gene Hackman egyik legjobb filmje, nagyon pörgős és fordulatos.

2019.02.06 Berto49

Izgalmas vonatozás

1990-ben, amikor a mostanában elhunyt Andy Vajna még Amerikában producerkedett készült ez a remake. Főszereplőnek a kitűnő Gene Hackmant szerződtették és sikerült Peter Hymes rendezésében egy izgalmas, majdnem végig egy robogó vonaton játszódó thrillert készíteni. A védelmezett hősnőt Anne Archer játszotta, aki teljesen véletlenül szemtanúként került az ügy kellős közepébe. A filmben jelentős szerepet „játszik” Nyugat-Kanada távoli, vadregényes tája is. A vonat tetején való küzdelem szerintem erős túlzás volt, de az izgalom fokozása céljából nézzük el. Az eltelt majdnem két évtized nem halványította el a filmet, mai szemmel is élvezetes szórakozást nyújt.

J.T. Walsh és J.A. Preston mindketten megjelentek a Top Gunban (1992).Szerző: Thibo84

Anne Archer és Harris Yulin egyaránt megjelent a Clear and Present Danger (1994) című filmben.Szerző: Thibo84

A helikopteres üldözés és a vonatos felvételek nagy részét újrafelhasználta a Treat Williams főszereplésével készült, Crash Point Zero (más néven Extreme Limits) című film.Szerző: Thibo84

A Railserve című vonatfilmek weboldala szerint a filmet Brit Kolumbiában forgatták, ahol egy vasútállomást építettek a vágányok mentén kifejezetten a film számára.Szerző: Thibo84