Gyilkos Halloween

Halloween Kills

A film összbevétele 54 827 980 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 86 674 180 forintot termelt. A hazai mozik összesen 57 500 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben 28 ember hal meg.Szerző: BRANTON

Magyarországon a filmet először 2021. október 21-én mutatják be.Szerző: Zsolt Zsolt

Jamie Lee Curtis immáron hatodik alkalommal alakítja Laurie Strode szerepét. A színésznő ezzel lekörözte Donald Pleasenece-t, aki a Halloween Killsig a legtöbb alkalommal tűnt fel franchise filmjeiben.Szerző: hp

Tommy Doyle szerepét Paul Ruddnak is felajánlották, azonban a színész a Szellemirtók: Örökség forgatása miatt nem tudta vállalni a szereplést. Szerző: hp

Michael Myers szerepét Nick Castle és James Jude Courtney alakítják a filmben.Szerző: hp

Ez a Halloween-franchise 12. filmje.Szerző: hp

Laurie Strode szerepében ismét Jamie Lee Curtist láthatjuk.Szerző: hp

A Universal Pictures 2019. július 19-én egyidejűleg jelentette be a 2018-as Halloween-film mindkét folytatásának premierdátumát. Szerző: hp

A Halloween Killsben visszatér a franchise-hoz a Halloween 2 és a Halloween - 20 évvel később sztárja, Nancy Stephens. Akárcsak ebben a filmben, a két említett horrorban is Marion Chambers nővért alakította.Szerző: hp

A filmben a 1978-as Halloween - A rémület éjszakája több színésze is feltűnik, köztük Charles Cyphers is, akit ismét Leigh Brackett seriff szerepében láthatunk. A színész a 2007-es Methodic óta nem vállalt filmet. Szerző: hp

Filmben feltűnik az eredeti Halloween sztárja, Kyle Richards, hogy ismét eljátssza Lindsey Wallace szerepét. Szerző: hp

Tommy Doyle karakterét, akit az eredeti Halloween-filmben Brian Andrews játszott, ezúttal Anthony Michael Hall alakítja. Szerző: hp

A film forgatási munkálatai Wilmingtonban, Észak-Karolinában zajlottak 2019. szeptember 16. és november 3. között. Szerző: hp