Gyilkos Halloween

Halloween Kills

Cinegore.net
2021/10/19

Nekünk pedig nincs más dolgunk, mint megvenni a mozijegyet, mert Michael ezúttal tényleg hazatért. Aztán egy év múlva jöhet a Halloween Ends, amely a hírek szerint négy esztendővel később kapja fel újra a történet fonalát. Alig várom. Több

Roboraptor
2021/10/24

Michael Myers a csőcselék ellen
A Gyilkos Halloween nagy kérdése az volt, hogy a puszta profithajhászaton túl volt-e értelme folytatást készíteni a három ezelőtti meglepetés siker Halloween-újrázásához. A válasz sajnos szomorú. Több

Vox.hu

Értékelés: 6.5/10
Gordon Green nagyot akart markolni, de keveset fogott: a Gyilkos Halloween egyértelmű visszaesés az előző részhez képest, de a jó hír az, hogy Rob Zombie retteneteitől még így is mérföldekkel jobb. Több

Artsomnia
2021/11/01

Michael egy kisvárosnyi balfék ellen
A Gyilkos Halloween hozta a trilógiák középső darabjaira jellemző alacsonyabb színvonalat. Egyes elemeiben jól működött, ám a hibái néha olyan bántóan gyermetegek voltak, ami miatt összességében nem tudott az előző részhez felnőni. A lezárás pedig felrakta a pontot az i-re. Persze, azért tudni kell a helyén kezelni a filmet, ezért sem mondanám ezt egy vállalhatatlan mozinak, de azért mindent nem bocsájthatunk meg neki. Reméljük, hogy a harmadik rész kicsit emel majd a szinten. Több

Revizoronline.com

Maszkot viselve, arctalan tömegben
Green rendkívül izgalmas új olvasatát kínálja az ablak előtt álló fiatal Mike Myers toposzának, aki nem is az üvegen keresztül néz, hanem annak tükröződésében saját magát szemléli, belülre tekint. Hogy mi a trauma, szerencsétlenség vagy rossz minta, ami ehhez a rémisztő metamorfózishoz vezet, még nem derült ki pontosan; talán a trilógia záró darabjában sor kerül ennek leleplezésére. Több

KULTer.hu
2021/11/20

Ne ébreszd fel Michael Myerst!
Félig a mocsokban: David Gordon Green slasher-folytatása egyrészt új témákat boncolgat, másrészt viszont akarva-akaratlanul is a 2018-as előd örökségének porig rombolásán dolgozik. A film tehát egy meg-megtorpanó, de rendre magára találó, Frankenstein-szörnyként foldozott lábjegyzet. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!