HHhH - Himmler agyát Heydrichnek hívják

HHhH

Artsomnia
2017/10/09

A HHhH egy jól kivitelezett történelmi dráma, melynek az első feléért mindenképpen érdemes beülni a moziba, még akkor is, ha a játékidō második felében már nem láthatjuk ugyanazt a színvonalat, amit az elsōben. 70/100 Több

Vox.hu
2017/10/16

E jelentős részben Magyarországon forgatott II. világháborús dráma leginkább azoknak lehet érdekes, akik szomjazzák a korrekt kivitelű, papírízű történelemórákat, s nem zavarja őket, ha ismert színészekből csak az elegendőt hozza ki egy mozgókép – és/vagy nem látták az Anthropoid című 2016-os filmet. 60/100 Több

Smoking Barrels
2017/10/18

Az Anthropoid sokkal feszültebb és hatásosabb akció-thriller, a HHhH viszont Heydrich révén a színfalak mögé is beenged - mindkét filmek megvannak az erényei, de a koncepció tudatossága és kiegyensúlyozottsága miatt én az Anthropoidot hoznám ki győztesnek ebben a nem túl acélos versenyben. Viszont itt legalább a magyar forgatási helyszínek felismergetése jó elfoglaltság, ha már nagyon unatkozunk.

6/10 Több

MovieAddict
2017/10/27

HHhH
A koncepcióban rejlő kihasználatlan potenciál okán tagadhatatlan, hogy a csalódottság érzésével távoztam a filmről, ennek ellenére több szegmensében is magával ragadó és izgalmas lett a HHhH. De ahelyett, hogy a két történetszál egymást kiegészítve, és dramaturgiájukat kölcsönösen erősítve alkottak volna egy kerek egészet, legfőképp azt az érzést keltik, hogy két felemás filmet szegecseltek össze. Heydrich iránt még csak ellenszenvet sem érzünk, az ellenállók tucatszor látott drámája pedig nem bír magával ragadni. 6/10 Több

Dewer
2018/03/24

Értékelés: 6.5/10
Összességében a HHhH egy nagyrészt történelem-hű film a második világháború egyik legrettegettebb alakjáról, ám különleges jellemábrázolás nélkül, számtalan "ziccer" kihagyásával, aránytalanul a merényletre fókuszálva. Értékelésünk 6,5 / 10. Közepesnél valamivel jobb. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!