HHhH - Himmler agyát Heydrichnek hívják

HHhH

A film összbevétele 4 412 639 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 44 642 975 forintot termelt. A hazai mozik összesen 33 295 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben meggyilkolt Heydrich a valóságban nyolc nappal a merénylet után halt meg, 1942. június 4-én a prágai Bulovka kórházban.Szerző: Harper

A valóságban Heydrichet a merénylet után megbosszulta az SS: két cseh faluban irtották ki a felnőtt lakosságot. Az egyik falu Lidice a másik Lezáky volt.Szerző: The Critic

A film premierjét eredetileg 2016-ra tűzték ki, azonban The Weinstein Company végül 2017-re halasztotta a premiert az Anthropoid (2016) című film miatt, mely szintén Reinhard Heydrich meggyilkolásáról szól. Szerző: hp

A HHhH - Himmler agyát Heydrichnek hívják forgatása 2015. szeptember 14-én kezdődött meg Prágában és Budapesten, és 2016. február 1-én ért véget. Szerző: hp

A film címe a 'Himmlers Hirn heißt Heydrich' rövidítése. A magyar cím ennek a tükörfordítása. Szerző: hp

A film Laurent Binet azonos című regényének adaptációja, mely az Anthropoid-hadműveletet dolgozza fel, mely során merényletet követtek el a náci vezér, Reinhard Heydrich ellen Prágában. Szerző: hp