Cicero96  2017. 10. 13. 23:53

Én nem tudom, hogy mi volt a terv ezzel a filmmel, de bármi is volt; az nem sikerült. Senki sem szimpatikus! Ez még a náci oldalon még érthető is, de a cseheknél... szörnyű, hogy mennyire nem érdekelt mi történik velük. A film első felében még ilyen dokumentum film szintjén el tudtam nézni Heydrich előretörését, családi háterét meg a kapcsolatát Himmlerrel. Nem lett jól megcsinálva, de mégis valami volt! A második fele meg a finálét túl kellett élni valahogy. Nem volt könnyű, de sikerült. A film pár pozitívumai a fényképezés (nem lett kiemelkedő, de mégis a legjobb része a filmnek), Jason Clarke és Rosamund Pike alakítása meg az első fele - ahogy már említettem - nézhető. Nem ajánlom ezt a filmet senkinek, még annak aki szereti témát mert én közölük való vagyok és egy óriási csalódás volt az egész. 2/10

Judit  2017. 10. 15. 15:19

Szerintem szuperül megcsinált film, követi a történelmi valóságot, szinte doku szerű, de nagyon jól hozza a filmszerű elemeket. A színészi játék kitűnő ! Csak ajánlani tudom ! 5

Chopper1red  2017. 10. 16. 23:29

A cím alapján azt gondoltam kapunk egy filmet Reinhard Heydrich és Heinrich Himmler kapcsolatáról, viszonyukról, motivációjukról egy olyan igazi jó kis önéletrajzi filmet... Aztán elolvastam a tartalmat és csalódottan vettem tudomásul hogy szó sincs erről. Mégis mikor belekezdtem a filmbe az első fél órában azt gondoltam, "na!" valami lesz! Jó a zene, jó a hangulata, a színészek sem rosszak, fényképezve sincs rosszúl.... Aztán jön a maradék másfél óra.......... Unalmas, vonatatott, a színészek hiába próbálkoznak a cselekmény annyira de annyira lapos és a párbeszédek meg egyszerűen szörnyűek hogy semmi nem menti meg a filmet, még a zene és a látvámy sem, ugyanis az is elfogyott a film maradék 3/4 részére.... Szóval értem én hogy a film francia és egy (elnézést!) szar lapos együgyű propaganda film lett ez is, de azt nem értem hogy ha csak a film 1/4 részére van pénz és úgy konkrétan minden, akkor MINEK forgatják le????? Az meg csak hab a tortán hogy megy cseszlovákia ajnározása és volt pofájuk ezt a darab sz....t nálunk leforgatni, de ez lehet hogy csak engem zavar.....

nobody.zero  2017. 09. 06. 07:16

Nagyon hiteltelenre sikeredett a film, akit érdekel ez a téma, az egyszerűen ne ezzel kezdje. Bár eléggé hangulatos, én azért csak amondó volnék, hogy a cselekményt fenntartásokkal kell fogadni. Máskülönben egész jók az alakítások, volt egy két egészen emlékezetes jelenet.

doktorfaust  2017. 09. 01. 01:09

Én valahogy nagyon érzéketlen filmnek találtam, mintha nem lett volna igazán rendezője, csak épp az operatőr kamerázgatott össze-vissza. Ezt úgy értem, hogy telesen élettelenek a figurák, nehezen tudom elképzelni, hogy ilyen jelenetek, történések valaha is lejátszódtak. Márpedig egy ilyen tematikájú filmnél szerintem ez elengedhetetlen, egyszerűen "nem beszélhet a levegőbe."

Mia Wasikowska
Mia Wasikowska
Filmsomnia.hu - HHhH - Himmler agyát Heydrichnek hívják
A HHhH egy jól kivitelezett történelmi dráma, melynek az első feléért mindenképpen érdemes beülni a moziba, még akkor is, ha a játékidō második felében már nem láthatjuk ugyanazt a színvonalat, amit az elsōben. 70/100
VOX.hu - HHhH - Himmler agyát Heydrichnek hívják
E jelentős részben Magyarországon forgatott II. világháborús dráma leginkább azoknak lehet érdekes, akik szomjazzák a korrekt kivitelű, papírízű történelemórákat, s nem zavarja őket, ha ismert színészekből csak az elegendőt hozza ki egy mozgókép – és/vagy nem látták az Anthropoid című 2016-os filmet. 60/100
Smoking Barrels: HHhH - Himmler agyát Heydrichnek hívják
Az Anthropoid sokkal feszültebb és hatásosabb akció-thriller, a HHhH viszont Heydrich révén a színfalak mögé is beenged - mindkét filmek megvannak az erényei, de a koncepció tudatossága és kiegyensúlyozottsága miatt én az Anthropoidot hoznám ki győztesnek ebben a nem túl acélos versenyben. Viszont itt legalább a magyar forgatási helyszínek felismergetése jó elfoglaltság, ha már nagyon unatkozunk.

6/10

A film premierjét eredetileg 2016-ra tűzték ki, azonban The Weinstein Company végül 2017-re halasztotta a premiert az Anthropoid (2016) című film miatt, mely szintén Reinhard Heydrich meggyilkolásáról szól.

A HHhH - Himmler agyát Heydrichnek hívják forgatása 2015. szeptember 14-én kezdődött meg Prágában és Budapesten, és 2016. február 1-én ért véget.

A film címe a 'Himmlers Hirn heißt Heydrich' rövidítése. A magyar cím ennek a tükörfordítása.