Kövess minket: Játssz egy Kodak Extráért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Chopper1red  2017. 10. 16.

A cím alapján azt gondoltam kapunk egy filmet Reinhard Heydrich és Heinrich Himmler kapcsolatáról, viszonyukról, motivációjukról egy olyan igazi jó kis önéletrajzi filmet... Aztán elolvastam a tartalmat és csalódottan vettem tudomásul hogy szó sincs erről. Mégis mikor belekezdtem a filmbe az első fél órában azt gondoltam, "na!" valami lesz! Jó a zene, jó a hangulata, a színészek sem rosszak, fényképezve sincs rosszúl.... Aztán jön a maradék másfél óra.......... Unalmas, vonatatott, a színészek hiába próbálkoznak a cselekmény annyira de annyira lapos és a párbeszédek meg egyszerűen szörnyűek hogy semmi nem menti meg a filmet, még a zene és a látvámy sem, ugyanis az is elfogyott a film maradék 3/4 részére.... Szóval értem én hogy a film francia és egy (elnézést!) szar lapos együgyű propaganda film lett ez is, de azt nem értem hogy ha csak a film 1/4 részére van pénz és úgy konkrétan minden, akkor MINEK forgatják le????? Az meg csak hab a tortán hogy megy cseszlovákia ajnározása és volt pofájuk ezt a darab sz....t nálunk leforgatni, de ez lehet hogy csak engem zavar.....

Judit  2017. 10. 15.

Szerintem szuperül megcsinált film, követi a történelmi valóságot, szinte doku szerű, de nagyon jól hozza a filmszerű elemeket. A színészi játék kitűnő ! Csak ajánlani tudom ! 5

Cicero96  2017. 10. 13.

Én nem tudom, hogy mi volt a terv ezzel a filmmel, de bármi is volt; az nem sikerült. Senki sem szimpatikus! Ez még a náci oldalon még érthető is, de a cseheknél... szörnyű, hogy mennyire nem érdekelt mi történik velük. A film első felében még ilyen dokumentum film szintjén el tudtam nézni Heydrich előretörését, családi háterét meg a kapcsolatát Himmlerrel. Nem lett jól megcsinálva, de mégis valami volt! A második fele meg a finálét túl kellett élni valahogy. Nem volt könnyű, de sikerült. A film pár pozitívumai a fényképezés (nem lett kiemelkedő, de mégis a legjobb része a filmnek), Jason Clarke és Rosamund Pike alakítása meg az első fele - ahogy már említettem - nézhető. Nem ajánlom ezt a filmet senkinek, még annak aki szereti témát mert én közölük való vagyok és egy óriási csalódás volt az egész. 2/10

bart  2017. 06. 21.

A történelmi látvány tekintetében igen hiteles a film, én az ilyet tudom értékelni, de a tavalyi, nagyjából ugyanezt a témát feldolgozó Antropoid mellett nekem ez egy kicsit gyengének tűnik. Nem rossz, de azért csak óvatosan.

ArpiHajdu és Réci  2017. 10. 19.

Na, végre egy olyan film, amelynek jobban tetszik a magyar címe, mint az eredeti. Persze első hallásra furcsának tűnhet, de bizony, ahogy a történet is igazolja (s valószínűleg a történelem is) Himmler nem lett volna képes ilyen karriert befutni Heydrich agya nélkül. Nélküle nem lett volna wannseei konferencia, amelyen több ezer zsidót küldtek a halálba, na és a „végső megoldás”, az Endlösung sem készült volna el, amelynek a végső verzióját maga Heydrich nyújtja át halálos ágyán Himmlernek (legalábbis a film szerint). Persze az már más kérdés, hogy mennyivel jobb lett volna a világnak, ha nem lett volna ekkora összhang e között a két férfi között… Na de visszatérve a filmre. Érdekes szerkesztésű mű, amely nem lineárisan építkezik; össze-vissza ugrálunk az időben, amely nyilván a feszültség fokozására szolgál, ám számomra kicsit zavarónak bizonyult. Már a film legelején látjuk a Heydrich ellen elkövetett merényletet (persze a végkifejletét lezáratlanul hagyják), majd aztán visszaugrunk egy nagyot az időben, akkorra, amikor emberünk még nem is volt olyan „híres”, s legnagyobb gondja, hogy hogyan magyarázza ki magát egy kínos viszonyból. Majd megismerkedik későbbi feleségével, Linával, aki a náci párt lelkes tagja, s ő maga erőlteti, hogy lépjen be újdonsült férje is a pártba. A csodálatos Rosamund Pike (Lina szerepében) méltatlanul keveset mutathatott meg magából ebben a filmben. Persze az a kevés, amit láthattunk az tökéletes: ahogyan a karakter formálódik, Lina kezdeti lelkesedése átalakul, amikor rájön, hogy férje nagyszabású karrierje az ő rovására megy, hiszen az a szenvedély, amit eddig kizárólag rá irányult, most a munkája jelenti számára. Jason Clarke-nak pedig szerintem a szeme sem áll jól, így tökéletes választás volt Heydrich szerepére, alakításában végig ott feszült az a kegyetlenség, ami a valóságban is jellemezte a karaktert. És ha már a keveset használt színészeknél tartunk: Mia Wasikowska is túl nagy név ahhoz, hogy egy ilyen apró mellékszerepben tékozolják el… Nem azt mondom, hogy a rendező (Cédric Jimenez) nem ért a színészvezetéshez, de mintha az arányokat nem tudná jó belőni. A filmben borzasztóan megterhelő képsorokat láthattunk; főként a lidicei mészárlásra gondolok, amely során megtorlás gyanánt egy egész falut lemészároltak. Heydrich felemelkedésének történetével egyidejűleg pedig láthatjuk azokat a képsorokat, amelyekben az ellene irányuló merényletre készülődnek. Sőt, egy ponton már ez a szál válik az elsődlegessé. A film pozitívuma, hogy nem csak magára az akcióra szorítkozik, hanem bemutatja a két fő szereplőt is: Jozefet és Jant. Nyilván, az elejétől fogva tudjuk, hogy ők nem nyerhetnek, de azáltal, hogy megismerjük a belső motivációjukat, bepillantunk a szerelmi életükbe, a film felkelti a néző szimpátiáját, s felkészít a záró jelenetek pátoszos hangvételére, hiszen így minden jó érzésű emberben megmozgat valamit az, ahogyan ez a két fiatal fiú hősi halált hal a templom pincéjében. Összességében tehát egy érdekes megközelítésű karriertörténettel van dolgunk, amelynek bár megvannak a maga hibái, de az összkép végeredményben így is jó nálam.

Mia Wasikowska
Mia Wasikowska
Filmsomnia.hu - HHhH - Himmler agyát Heydrichnek hívják
A HHhH egy jól kivitelezett történelmi dráma, melynek az első feléért mindenképpen érdemes beülni a moziba, még akkor is, ha a játékidō második felében már nem láthatjuk ugyanazt a színvonalat, amit az elsōben. 70/100
VOX.hu - HHhH - Himmler agyát Heydrichnek hívják
E jelentős részben Magyarországon forgatott II. világháborús dráma leginkább azoknak lehet érdekes, akik szomjazzák a korrekt kivitelű, papírízű történelemórákat, s nem zavarja őket, ha ismert színészekből csak az elegendőt hozza ki egy mozgókép – és/vagy nem látták az Anthropoid című 2016-os filmet. 60/100
Smoking Barrels: HHhH - Himmler agyát Heydrichnek hívják
Az Anthropoid sokkal feszültebb és hatásosabb akció-thriller, a HHhH viszont Heydrich révén a színfalak mögé is beenged - mindkét filmek megvannak az erényei, de a koncepció tudatossága és kiegyensúlyozottsága miatt én az Anthropoidot hoznám ki győztesnek ebben a nem túl acélos versenyben. Viszont itt legalább a magyar forgatási helyszínek felismergetése jó elfoglaltság, ha már nagyon unatkozunk.

6/10

A film premierjét eredetileg 2016-ra tűzték ki, azonban The Weinstein Company végül 2017-re halasztotta a premiert az Anthropoid (2016) című film miatt, mely szintén Reinhard Heydrich meggyilkolásáról szól.

A HHhH - Himmler agyát Heydrichnek hívják forgatása 2015. szeptember 14-én kezdődött meg Prágában és Budapesten, és 2016. február 1-én ért véget.

A film címe a 'Himmlers Hirn heißt Heydrich' rövidítése. A magyar cím ennek a tükörfordítása.