Homályzóna

Homályzóna

Twilight Zone: The Movie

A kultikus TV-sorozat négy félelmetes epizódjának felújítását egy tragédia is emlékezetessé tette: a forgatás közben helikopter-baleset áldozata lett az egyik kulcsszereplő, Vic Morrow és két gyermekszínész. A rasszizmus végletességét mutatja be az egyik abszurd epizód,… Több

Premier: 1983.06.24.

2019.03.26 Berto49

Négy felejthető történet

Milyen jó, hogy annak idején nem néztem ennek a sorozatnak a részeit, mert számos gagyiságtól megkíméltem magam. Még akkor is, ha nézzük a készítés idejét – a nyolcvanas évek eleje – szinte nézhetetlen ökörségeket tartalmazott ez a négy önálló történet. Még az első és az utolsó elment, bár az első három emberéletet követelt. A vietnami forgatási helyszínen lezuhant egy helikopter, az egyik szereplő és két gyermekszínész halálát okozva. Micsoda értelmetlen tragédia! Spielberg nevéhez méltatlan az általa rendezett epizód. Sokan John Lithgow alakítását dicsérik, de szerintem erősen túljátszotta a szerepét. Mindenképpen nyereség, hogy ezt a „kultikus” sorozatot a film alapján bátran nézetlenül elfelejthetem.

2015.06.24 anonym

Négy történet eltérő minőséggel. Semmi különös, átlagos, vagy az átlagosnál eggyel jobb. Ha már nincs más, egy nézésre megjárja.

2016.10.13 daniel52

Spielbergesen szentimentális. Nagyszerű ötlet, semmiféle kicsúcsosodás. A rasszizmus rossz...nagyjából ennyi.

Helen Shaw (Mrs. Dempsey) és Burgess Meredith (a narrátor) egy nap különbséggel távoztak az élők sorából. 1997. szeptember 8. és 1997. szeptember 9. Szerző: rbernadett

John Larroquette és Selma Diamond egy évvel később ismét együtt játszottak, a Night Court (1984) című filmben.Szerző: rbernadett

Ez volt halála előtti utolsó filmje. Szerző: rbernadett

John Larroquette elmondása szerint pont ott kellett volna lennie, ahol a tragikus helikopter baleset történt, azonban az autóját az előző éjjel ellopták, ezért nem jutott el a helyszínre. Szerző: rbernadett