Nem vagyok boszorkány

Nem vagyok boszorkány

I Am Not a Witch

A 9 éves afrikai kislányt, Shulát egy apró incidens miatt boszorkánysággal vádolja egy falusi asszony. Rövid tárgyalás után bűnösnek találják, és a sivatag közepén álló boszorkánytáborba szállítják. Itt a többi lakóhoz hasonlóan egy hosszú szalagot kötnek rá, amit egy nagy fához… Több

Rendező: Rungano Nyoni
Forgatókönyvíró: Rungano Nyoni
Ország: Németország, Egyesült Királyság, Franciaország, Zambia
Premier (HU): 2018.08.16.
Maggie Mulubwa

2018.08.19 vertigo

Rungano Nyoni rendezőnő a semmiből robbant be ezzel a filmmel, és nagyon mély érzékenységről adott tanúbizonyságot, melyet meglepő magabiztossággal egészített ki. Piszkosul erős film, amit minél többeknek látniuk kéne!

2018.08.14 FunBoi

Talán egy kissé elvont a történet és az alapszituáció a filmben, de még így is nagyon felzaklató tudott lenni. Az pedig hihetetlen, hogy mennyit hozzáadott a film helyszíne és képi világa. Szerintem ez egy igazi mestermű.

2018.08.16 SunnyM

Wow, emelem kalapom a film előtt, elég komoly mondanivalója van, hiába játszódik a sztori Zambiában egy egészen más kultúrkörnyezetben, ma Magyarországon is nagyon sokat tud mondani, ráadásul nagyon is aktuális dolgokról. Kellemes meglepetés volt, ... Több

2018.08.10 Mantracz

Nem akarok eltántorítani senkit sem attól, hogy megnézze, de előre szólnék, hogy nem egy könnyű darab. A történetnek megvan a maga sajátos dinamikája, így biztos, hogy alaposan rá kell hangolódni a filmre, viszont, ha ez megvan, akkor egy igazán egyedi filmélményben lehet része az embernek. Mindenkinek csakis ajánlani tudom!

A film összbevétele 50 868 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 277 400 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 054 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Fesztiváldíjak: BAFTA (2018) - Legjobb brit elsőfilmes rendező Adelaide Filmfesztivál (2017) - Legjobb film Brit Független Film Díjátadó (2017) - Legjobb rendező Brit Független Film Díjátadó (2017) - Kiváló producer Cannes-i Fesztivál (2017) - Arany Kamera-jölés Mumbai Filmfesztivál (2017) - Különdíj - Nemzetközi filmek Sarasota Filmfesztivál (2017) - A zsűri nagydíja Stockholm Filmfesztivál (2017) - Legjobb elsőfilmes rendező Titanic Nemzetközi Filmfesztivál (2018) - Hullámtörő díj (magyarhangya)Szerző: hp

A Nem vagyok boszorkány debütáló filmje. Szerző: hp

rendező a filmre való felkészülés részeként és a minél hitelesebb ábrázolás kedvéért elutazott egy ghánai boszorkánytáborba, hogy megfigyelje az ott élők életét, szertartásait és szokásait. Szerző: hp

A film rendezőjét, t valós zambiai boszorkányperek inspirálták, melyek napjainkban is gyakorta fordulnak elő az afrikai országban. Szerző: hp

(2018. 08. 26.)
Már ezért is öröm, hogy a Nem vagyok boszorkány című film eljutott a hazai mozikba, hiszen Afrikában játszódó történet, amit egy afrikai rendező (Rungano Nyoni) alkotott. A számos értékkel bíró, de messze nem tökéletes film talán kicsit közelebb hozza számunkra ezt a távoli világot. Úgy, hogy közben egy általános emberi jelenségről, a közösségből v... Több

(2018. 08. 17.)
Nekem levágta a karom! De már elmúlt. Több

(2018. 04. 14.)
A Nem vagyok boszorkány a választás szabadságáról, illetve hiányáról; a sorsunk elfogadásáról szóló érzékeny történet, mely a megnézése után azonnal a bőrünk alá mászik és napokig rág belülről...és a kecskékre is máshogyan fogunk nézni. Több

(2018. 08. 13.)
Tényleg olyan ez, mintha csak tisztes távolságból szemlélnénk a dolgokat, épp úgy, mint a boszorkánytáborokon csodálkozó túristák: ideig-óráig leköti a figyelmet, de igazság szerint hamar ráununk. Mindössze az a gond, hogy mi nem tudunk változtatni ezen. Több