Indián démon

Indián démon

The Manitou

Karen Tandy-nek különös betegsége van, egy olyan tumor van a hátán, amivel az orvosok sem tudnak mit kezdeni. Az alternatív gyógymódok sem segítenek, pl. amikor jósnőhöz fordulnak, különös baleset történik. A tumor egyre csak növekszik, s nagyon úgy tűnik, hogy az oka az, hogy egy ősrégi indián szellem készül újjászületni Karen testében.

Forgatókönyvíró: William Girdler, Jon Cedar, Thomas Pope
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier: 1978.04.15.

2021.04.12 Kóborló

Filmek a Vico kazetták soraiból: Indián démon

Ismét elővettem egy olyan filmet, amit még fiatalkoromban láttam először (és azóta sem került érdeklődésem középpontjába, egészen az elmúlt napig). Soha nem fogom elfeledni azon időszakot, amikor még gyerek voltam, és a keresztszüleim videotékát üzem... Teljes kritika

A film alapjául szolgáló regényt Graham Masterton 1977-ben készítette el, ami a film előtt még a The Dijnn címet viselte, majd a film bemutatása után újra kiadták, de akkor már ugyanazt a címet viselte, mint ami a filmváltozatában látható volt.Szerző: Kóborló

Egyes pletykák szerint az 1978-as, dél-afrikai mozis premier kezdetén a nézőknek hányózacskókat osztogattak. Szerző: Kóborló

William Girdlernek (1947–1978) ez volt a legmagasabb költségvetésű rendezése a maga 3 millió dollárjával.Szerző: Kóborló

William Girdlernek (1947–1978) ez volt az utolsó rendezése halála előtt. A Fülöp-szigeteken szenvedett végzetes helikopter-balesetet.Szerző: Kóborló

William Girdler, és Thomas Pope mindössze három nap alatt írta meg a film forgatókönyvét.Szerző: Creeps13