Gríz   2016. 11. 27.

Szerintem kultikus cucc, nem ismerem el a sok indokolatlan rossz kritikát, amivel általában elhalmozzák. Igenis van egy, kizárólag a kilencvenes évekre jellemző hangulata, amivel engem mindig levesz a lábamról.

Cercei   2014. 11. 30.

Egy tök átlagos thriller a kilencvenes évekből, ami talán abban különleges, hogy Angelina első filmjei közé tartozik. Amugy nem egy nagy etwas, de David Duchovny még egész dögös volt.

A Propellerheads-től a Spybreak! első alkalommal ebben a filmben volt hallható, majd két évvel később a Mátrix zenéjeként vált szélesebb körben is ismertté.

Roger Ebert népszerű filmkritikustól 3/4 csillagot kapott a film és azt nyilatkozta, hogy lehet, hogy maga a film nem lett túl jó, de mind David Duchovny, mind Timothy Hutton számára egy fordulópont volt, remekül alakítottak.

A film trailerében egy rövid szexjelenet látható Angelina Jolie és David Duchovny között. A színésznő később megerősítette, hogy valójában két szexjelenetet is leforgattak, de ezeket kivágták a végső filmből.

Annak ellenére, hogy már 1995-ben elkészült a film, nem mutatták be 1997-ig, ugyanis minden tesztvetítés nagyon rossz eredményt hozott.

David Duchovny első filmszere az X-akták sikere után.

A Rotten Tomatoes oldalán 13%-ot kapott 30 kritika alapján.

4,166,918 dolláros bevételt ért el.

Teljes egészében az USA-ban forgatták le, összesen 8 helyszínen.

12,000,000 dollárból jött létre.

1996. május 21 - július 21. között vették fel a filmet.