A Mennyországnak kell lennie

A Mennyországnak kell lennie

It Must Be Heaven

A számos elismerésben részesült rendező, Elia Suleiman nem mindennapi vígjátéka az önazonosság-keresés komikus útját mutatja be. A férfi szülőhazáját, Palesztinát hátrahagyva útnak ered, hogy megtalálja a világon azt a helyet, ahol végre úgy érezheti, célba ért, otthon van. Ám csakhamar… Több

Rendező: Elia Suleiman
Forgatókönyvíró: Elia Suleiman
Ország: Németország, Franciaország, Kanada, Törökország, Katar
Premier (HU): 2020.02.20.
Forgalmazó: Cinenuovo

2020.02.17 Norys.norys

Ritkán mondom ezt egy filmre, de szerintem ez simán a "látni kell" kategóriába esik. Oké, nem egy látványfilm, nem egy pörgős akció, de én személy szerint még órákkal később is a látottakon és a hallottakon agyaltam. Szerintem irtó tartalmas alkotás.

2019.08.29 tomvétsz

Elia Suleiman legújabb filmje egy valódi csoda! Merész próbálkozás vicces képet festeni korunk társadalmáról, de neki sikerült. Van benne egy kis abszurditás, ahogy csendes megfigyelőként, néha elmosolyodva figyeli az embereket, s olykor egy kis szom... Több

2019.07.02 pataks

Könnyű, mégis mély; karikatúra-szerű képet fest a világ sodródásáról, a humora, bár a rendező érezhetően gúnyos hangvételre törekedett, megkapó és kedves. Egyértelműen helyet kell kapnia a mindenképp látnod kell listákon.

2020.02.16 Laci

Bevallom, ez nem egészen az én műfajom, de ettől függetlenül nagyon bejött, hogy nem egy érthetetlen és kibogozhatatlan művészi szenvelgésről van szó. A film alaphangulata nagyon aládúcolja a történetet, ami nagyon is fontos téma, és ez az egész egyáltalán nincs elkenve. Remek munka!

A Mennyországnak kell lennie a názáreti születésű rendező, Elia Suleiman harmadik filmje, melyet beválogattak a Cannes-i Filmfesztivál versenyprogramjába. Szerző: hp

A filmet 2018 augusztusában forgatták Párizsban. Szerző: hp

A Mennyországnak kell lennie című filmet nevezte Palesztina a 92. Oscar-gála legjobb idegen nyelvű film kategóriájába, azonban az Akadémia tagjai végül nem válogatták be az öt jelölt film közé. Szerző: hp

A film 2019-ben versenyben volt a Cannes-i Filmfesztivál fődíjáért, az Arany Pálmáért. Szerző: hp

(2020. 02. 25.)
Palesztina az egész világ
A Mennyország... amúgy is színtiszta mozi, amit elsősorban látni kell, és csak azután beszélni róla, hogy kinevettünk magunkból minden keserűséget, hogy végül Suleiman utolsó arckifejezésére, a remény észrevehetetlenül apró, talán csak odaképzelt mosolyára emlékezzünk. Több

Értékelés: 8.5/10
(2020. 02. 25.)
Azt azonban nem lehet vitatni, hogy amit Elia Suleiman elénk tár, az görbe tükör, és talán a film címe sem véletlen. A Mennyországnak kell lennie. De sokkal inkább a pokolról van szó, ahonnan nincs semmilyen kiút. Több

(2021. 01. 27.)
Palesztina rocks
Ha belegondolunk annak a háborús konfliktusok sújtotta övezetnek a történetébe, ahonnan Elia Suleiman származik, nem is csodálkozhatunk, hogy legújabb alkotását is át- meg átszövik a közel-keleti terület mindennapjait meghatározó, az európai néző szemének olykor groteszknek ható jellemzők. Éppen erre apellál, megfelelő mennyiségű öniróniával szemlé... Több