Advertisement
Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

kmona   2020. 02. 17.

Ritkán mondom ezt egy filmre, de szerintem ez simán a "látni kell" kategóriába esik. Oké, nem egy látványfilm, nem egy pörgős akció, de én személy szerint még órákkal később is a látottakon és a hallottakon agyaltam. Szerintem irtó tartalmas alkotás.

HitGirl   2020. 02. 16.

Bevallom, ez nem egészen az én műfajom, de ettől függetlenül nagyon bejött, hogy nem egy érthetetlen és kibogozhatatlan művészi szenvelgésről van szó. A film alaphangulata nagyon aládúcolja a történetet, ami nagyon is fontos téma, és ez az egész egyáltalán nincs elkenve. Remek munka!

tomvétsz   2019. 08. 29.

Elia Suleiman legújabb filmje egy valódi csoda! Merész próbálkozás vicces képet festeni korunk társadalmáról, de neki sikerült. Van benne egy kis abszurditás, ahogy csendes megfigyelőként , néha elmosolyodva figyeli az embereket, s olykor egy kis szomorúság is kiül az arcára. Igazi édes-savanyú film, amire mindenképp érdemes mozijegyet váltani.

lexlutor   2019. 07. 02.

Könnyű, mégis mély; karikatúra-szerű képet fest a világ sodródásáról, a humora, bár a rendező érezhetően gúnyos hangvételre törekedett, megkapó és kedves. Egyértelműen helyet kell kapnia a mindenképp látnod kell listákon.

Azt azonban nem lehet vitatni, hogy amit Elia Suleiman elénk tár, az görbe tükör, és talán a film címe sem véletlen. A Mennyországnak kell lennie. De sokkal inkább a pokolról van szó, ahonnan nincs semmilyen kiút. több»

A Mennyország... amúgy is színtiszta mozi, amit elsősorban látni kell, és csak azután beszélni róla, hogy kinevettünk magunkból minden keserűséget, hogy végül Suleiman utolsó arckifejezésére, a remény észrevehetetlenül apró, talán csak odaképzelt mosolyára emlékezzünk. több»

A Mennyországnak kell lennie a názáreti születésű rendező, Elia Suleiman harmadik filmje, melyet beválogattak a Cannes-i Filmfesztivál versenyprogramjába.

A filmet 2018. augusztusában forgatták Párizsban.

A Mennyországnak kell lennie című filmet nevezte Palesztina a 92. Oscar-gála legjobb idegen nyelvű film kategóriájába, azonban az Akadémia tagjai végül nem válogatták be az öt jelölt film közé.