Jane Eyre

Sivár gyermekkora után a fiatal Jane Eyre világi nevelőnőnek áll. Ahogy boldogan éldegél új szakmájában, Thornfield Hall-ban, találkozik a sötét, hideg, indulatos Mr. Rochesterrel, a ház urával. Jane és munkaadója az idők során barátságot kötnek, és hamarosan azon kapja magát, hogy beleszeretett a férfiba. Úgy tűnik, a boldogság végül rátalál Jane-re, de Mr. Rochester sötét titka örökre tönkre teheti azt.

Forgatókönyvíró: Moira Buffini
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2011.10.13.

Jane Eyre  (2006)

Jane Eyre  (1996)

Több

2019.11.14 Berto49

legújabb vélemény a nap véleménye

Szenvedélyes szerelem

Nagy fába vágta a fejszéjét a japán gyökerű, de a japán nyelvet nem beszélő amerikai filmrendező, Cary Joji Fukunaga. Egy olyan angol klasszikus regényt vitt filmvászonra, amelynek már eddig is számos kitűnő feldolgozása született, példaként megemlít... Teljes kritika

2017.12.10 Deku

Eszementül jó lett a története ennek a filmnek, impozáns jelenetekkel lett tarkítva. Ebben a filmben a helyén volt az egész rendezés és látványvilág. Ajánlós fajta.

2015.03.28 fagitta

A szinészválogatás telitalálat. Sodró, magával ragadó, sőt, humoros, és már -már thriller-szerű . Egyszer legalább látni kell.

2015.10.23 Mano35

Nekem nagyon bejön ez a műfaj nagyon tetszett. A könyv után a film is nagy élmény volt. Az érzésekkel és érzelmekkel játszik ezért nagyon hatásos, megfogó.

2015.08.16 Corazon.Donq

A bemutató alapján nagyon vártam a filmet és szerencsére csalódnom se kellett benne. Egy nagyon vagány nagyon jól összerakott filmet kaptam, ami tele volt sok jól megkomponált zenével és humorral. Szórakoztató és aranyos szereplőkkel volt tele. Imádtam. :)

Charlotte Brontë regénye talán a legtöbbször megfilmesített írás. 14 némafilm, 21 hangosfilm, összesen tehát 35 filmkészült belőle. Ezek közül jelenleg 10 film megtekinthető/hozzáférhető. A némafilmek nem maradtak fenn, a hangosfilmek közül is jópár megsemmisült. Van továbbá néhány feldolgozás, amely ihletésül használta fel a regényt (pl. Széles Sargasso-tenger).Szerző: Dorkateo

Fordítása „A lowoodi árva” címen is ismert. Szerző: Berto49

A film alapjául szolgáló regény első magyar fordítása már 1874-ben megjelent. Azóta számos kiadásban, több fordító munkája nyomán, több kiadónál jelent meg. Szerző: Berto49

Charlotte Brontë (1816–1855) először 1847-ben megjelent regénye a film irodalmi alapja. Bizonyos – pletykaszintű – aktualitása is volt, ugyanis azt beszélték, hogy Rochester alakjában Thackeray személyére vonatkozó jellemzőket is tartalmazott, ugyanakkor az abban az évben megjelent Thackeray-regényben („Hiúság vására”) Becky Sharp alakja emlékeztetett Brontë bizonyos vonásaira. Két tényező is látszólag alátámasztotta ezt a feltevést; Brontë egy időben nevelőnő volt a Thackeray-házban, másrészt Thackeray felesége valóban őrült volt. Szerző: Berto49