Jay és Néma Bob Reboot

Jay és Néma Bob 2

A filmben a Ben Affleck lányát alakító Logan Lee Mewes valójában a főszereplő, Jason Mewes lánya.Szerző: hp

Kevin Smith a Facebook oldalán jelentette be hivatalosan, hogy elkészíti a Jay és Néma Bob Reboot-ot, és egyúttal azt is megerősítette, hogy nincs tervben sem a Shop Stop 3, sem a Diszkópatkányok 2. A rajongók legnagyobb örömére a bemutató után Smith mégis úgy döntött, hogy trilógiává bővíti a Shop Stopot. Szerző: hp

Kevin Smith és Ben Affleck 14 évvel a Shop-Stop 2 után dolgozott ismét együtt. Szerző: hp

A Jay és Néma Bob Reboot és Kevin Smith huszonhat évvel korábbi kultfilmje, a Shop Stop forgatása is pontosan ugyanannyi időt, huszonegy napot vett igénybe. Szerző: hp

A Jay és Néma Bob Reboot forgatása számos halasztást követően 2019. február 25-én kezdődött meg New Orleansban, napra pontosan egy évvel azt követően, hogy a rendező, Kevin Smith súlyos szívrohamot kapott. Smith a teljes forgatást dokumentálta, és minden héten közzétett egy kisfilmet az aktuális munkálatokról 'Road to Reboot' címmel. A forgatás március 27-én ért véget. Szerző: hp

A filmben eredetileg a Marvel ikonikus alakja, Stan Lee is szerepelt volna, azonban erre a 2018. november 12-én bekövetkezett halála miatt nem kerülhetett sor. A film alkotói ehelyett archív felvételekkel tisztelegtek Lee emléke előtt. Szerző: hp

A filmet rendező Kevin Smith egy roadshow keretén belül népszerűsítette a produkciót, melynek első állomása 2019. október 19-én a New Jersey-ben található Asbury Parkban volt. A turné végül számos nemzetközi állomással is bővül, ahol a rajongók személyesen kérdezhettek a direktortól. Szerző: hp

A filmet alapvetően pozitívan fogadták a kritikusok. A Jay és Néma Bob Reboot jelenleg 66 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2020. július). Szerző: hp

A Jay és Néma Bob egy másik box office mutatóban is rekordot döntött: ez lett az első film, amely legalább négy héten keresztül képes volt legalább 60 000 dollár/mozi átlagot produkálni, köszönhetően a limitált vetítéseknek. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film a nyitóhétvégéjén 93 520 dolláros bevételt hozott, ami elsőre nem tűnik soknak, ám ezt az eredményt úgy hozta össze, hogy mindössze egy(!) moziteremben vetítették. Ezzel pedig rekordot döntött: 2019-ben a bevétel/mozi arányt nézve a Jay és Néma Bob 2 érte el a legjobb eredményt, megelőzve a legtöbb bevételt hozó filmet, a Bosszúállók: Végjátékot is.Szerző: ArpiHajdu és Réci