Játssz karácsonyi ajándékcsomagért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Joy

(Joy)
Joy

mamiéstöti2  2017. 09. 21.

Parádés szereposztás, rengeteg jó alakítás, egy elfogadható történet. Valami mégis hiányzik a filmből, nagyon gyatrán lettek a jelenetek is egymáshoz igazítva.

indingo  2017. 04. 17.

Kicsit izgalmasabbra, pörgősebbre is megcsinálhatták volna, bár valószínű nem akartak eltérni a valóságtól. Nem gyenge történet, hogy egy mezei felmosót feltalálva milliomos lett a csaj.

ArpiHajdu és Réci  2016. 10. 23.

Köztudott a filmről, hogy nem teljes mértékben épül a valóságra és igazán életrajzi filmnek sem tekinthető, hiszen sok mindent hozzáadtak a sztorihoz, ami a filmbéli történetet drámaibbá, eladhatóbbá teszi. Talán egy ici-picit most elszaladt a készítőkkel a ló. Egy egészen szépen építkező történet, amelynek a nézése közben folyton az a mondás járt a fejemben, hogy: "először rombolni kell ahhoz, hogy építkezhess". Ezzel az elvvel indul a film, amelynek az elején látunk egy az összeomlás szélén álló nőt, aki elveszti a munkáját, több éve elvált a férjétől, az mégis az alagsorában lakik és mindehhez párosul a pénztelenség és egy igencsak diszfunckcionális család is. Aztán egyszer csak, derül égből villámcsapásként támad egy egyszerű, de nagyszerű ötlete, nevezetesen egy felmosó, amellyel próbálja pénzre váltani a tehetségét és kihúzni önmagát és családját a bajból. Persze itt még nem érhet véget a történet, kell az a jól bevált mélypont a film közepén, amely ez esetben egy kissé túl nagy fordulatot jelentett. A film végén ugyanis átvált a történet egyfajta szemet-szemért, fogat-fogért, szinte már keresztapás sztorira, a záróképsorokban pedig láthatjuk a sikeres nőt, aki óriás íróasztalánál ül és segít a feltörekvő nőknek valóra váltani az álmukat, csak ő nem emberi életekkel üzletel (mint a keresztapa), hanem ruhaszösztelenítőkkel. Egy film, amelynek megvannak a maga gyermekbetegségei, de Jennifer Lawrence neve azért megint sokat dob a latba és szeretjük a sikeres nőket is, így nagyon utálni mégsem tudom. Nem is kell.

Mavil  2016. 06. 09.

Kicsit hosszúnak és vontatottnak találtam a filmet, de nem bánom, hogy megnéztem, mert összességében tetszett. Jennifer Lawrenc tökéletes megformálója Joy karakterének, aki igyekszik úrrá lenni kilátástalan helyzetén, az ő mindennapi küzdelmeibe tekinthetünk be. Példaértékű a kitartása, az életszemlélete, hogy sosem késő felállni és újrakezdeni mindent akár a legelejéről.

Deku  2017. 10. 25.

Nem tudom ki mit gondol de ez a film maradéktalanul hozta a király színvonalat. Eszméletlenül tökéletes film lett és biztos nem egyöntetű ez a nézet mód, de akkor is rendben volt a film, a zenei aláfestés gyönyörű.

Isabella Rossellini
Virginia Madsen
Movieaddicts: Az amerikai álom
A film végét meghatározó felesleges feszültség-oldás ellenére, mindenkinek ajánlható a megtekintése. És nem csak a bátor nőknek, akiknek Russell a filmet címezi.
Hetediksor: A TV shop lelke
Ha azokat a neveket látjuk a stáblistán, hogy David O. Russell, Jennifer Lawrence és Bradley Cooper, nem csak abban lehetünk biztosak, hogy valószínűleg egy szórakoztató filmet fogunk látni, hanem abban is, hogy körülbelül milyen zenékkel, milyen karakterekkel igyekeznek majd elérni a kívánt hatást.
Filmtrailer: Mi a nő dolga?
Soha ilyen aktualitása nem volt még filmtémának kis hazánkban, mint amilyen David O. Russell drámai vígjátékáé, még ha kívül is esik az ákosi princípiumok határmezsgyéjén. A Joy a mai Magyarországon elvárt női szerepek sárba tiprását hirdeti. S milyen jól teszi!

Jennifer Lawrence ugyanabban az évben született (1990-ben), amikor Joy Mangano feltalálta a csoda felmosóját.

Jennifer Lawrence szerint David O. Russell hajnali 4-kor hívta fel őt, hogy elvállalná-e a filmet, amelyben Joy Mangano-t kellene alakítania, Lawrence szerint eléggé különös volt arra ébrednie, hogy Russell szerepet ajánl neki, amikor épp vele forgatott egy másik filmet.

David O. Russell úgy tekintett Joy-ra mint egy női keresztapára. Szerinte ugyanis úgy néz ki, mint egy hétköznapi nő, azonban van benne valami különleges.