Joy

TomÁcs   2019. 12. 31.

Szeretem az igaz történeteket, de ez valahogy olyan kis semmilyen és jellegtelen darab. A színészi alakítások jók, de ennyi.

mamiéstöti2   2017. 09. 21.

Parádés szereposztás, rengeteg jó alakítás, egy elfogadható történet. Valami mégis hiányzik a filmből, nagyon gyatrán lettek a jelenetek is egymáshoz igazítva.

indingo   2017. 04. 17.

Kicsit izgalmasabbra, pörgősebbre is megcsinálhatták volna, bár valószínű nem akartak eltérni a valóságtól. Nem gyenge történet, hogy egy mezei felmosót feltalálva milliomos lett a csaj.

ArpiHajdu és Réci   2016. 10. 23.

Először rombolni kell ahhoz, hogy építkezhess

Köztudott a filmről, hogy nem teljes mértékben épül a valóságra és igazán életrajzi filmnek sem tekinthető, hiszen sok mindent hozzáadtak a sztorihoz, ami a filmbéli történetet drámaibbá, eladhatóbbá teszi. Talán egy ici-picit most elszaladt a készít... teljes kritika»

Deku   2017. 10. 25.

Nem tudom ki mit gondol de ez a film maradéktalanul hozta a király színvonalat. Eszméletlenül tökéletes film lett és biztos nem egyöntetű ez a nézet mód, de akkor is rendben volt a film, a zenei aláfestés gyönyörű.

Mavil   2016. 06. 09.

Kicsit hosszúnak és vontatottnak találtam a filmet, de nem bánom, hogy megnéztem, mert összességében tetszett. Jennifer Lawrenc tökéletes megformálója Joy karakterének, aki igyekszik úrrá lenni kilátástalan helyzetén, az ő mindennapi küzdelmeibe tek... több»

dailyfilmsan   2018. 08. 19.

Nem lett ez a film annyira nagy szám. Elég középszerű igaz Jenifer jó benne de még így is gyengére sikeredett nekem. A végén pedig a seejtelmes visszajátszás egyenesen bugyuta. Mindenesetre egyszer megnézhető a film.

Isabella Rossellini
Virginia Madsen
Dascha Polanco

A film összbevétele 101 134 059 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 19 719 100 forintot termelt.

Jennifer Lawrence ugyanabban az évben született (1990-ben), amikor Joy Mangano feltalálta a csoda felmosóját.

Jennifer Lawrence szerint David O. Russell hajnali 4-kor hívta fel őt, hogy elvállalná-e a filmet, amelyben Joy Mangano-t kellene alakítania, Lawrence szerint eléggé különös volt arra ébrednie, hogy Russell szerepet ajánl neki, amikor épp vele forgatott egy másik filmet.

David O. Russell úgy tekintett Joy-ra mint egy női keresztapára. Szerinte ugyanis úgy néz ki, mint egy hétköznapi nő, azonban van benne valami különleges.

Az igazi Joy Mangano áldását adta David O. Russell-nek, hogy megváltoztassa a történetét és egy eredeti hollywood-i sztorit kreáljon belőle. A film így csupán félig-meddig fedi a valóságot.

A való életben Joy exférje, Tony, nem egy venezuelai énekes volt, hanem üzleti tanulmányokat folytatott a Pace University-n, és évfolyamtársak voltak Joy Manganoval.

A film végét meghatározó felesleges feszültség-oldás ellenére, mindenkinek ajánlható a megtekintése. És nem csak a bátor nőknek, akiknek Russell a filmet címezi. több»

Ha azokat a neveket látjuk a stáblistán, hogy David O. Russell, Jennifer Lawrence és Bradley Cooper, nem csak abban lehetünk biztosak, hogy valószínűleg egy szórakoztató filmet fogunk látni, hanem abban is, hogy körülbelül milyen zenékkel, milyen karakterekkel igyekeznek majd elérni a kívánt hatást. több»

Soha ilyen aktualitása nem volt még filmtémának kis hazánkban, mint amilyen David O. Russell drámai vígjátékáé, még ha kívül is esik az ákosi princípiumok határmezsgyéjén. A Joy a mai Magyarországon elvárt női szerepek sárba tiprását hirdeti. S milyen jól teszi! több»