MMcFly2015   2019. 05. 22.

Szokták mondani, hogy a csúcson kell abbahagyni. Ezért!

A lehető legnehezebb dolog egy komplett sorozatként értékelni, ugyanis a Charlie Sheen kiírása utáni idők kritikán aluliak, két végletről tudunk beszélni a Két pasi meg egy kicsi kapcsán... Az első nyolc évadot tucatszor megnéztem már esti kikapcsoló... teljes kritika»

Deku   2017. 08. 21.

Szerintem a legtöbben egyetértünk abban, hogy ez a sorozat remek volt mindaddig míg Charlie Sheen volt a főszereplője. Utána viszont rohamos romlásba kezdett. Kár érte.

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Charlie Sheen-es verzió régi nagy kedvencem, mindennap megnéztem még az előző napi ismétlést is, tele poénokkal.......

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 10.

Imádom ezt a sorozatot, a TV-ben kb 10 szer lement már minden rész, de nem lehet megunni, nagyszerű poénok vannak benne. Jó színészi alakítások mellett Charlie Sheen a kedvencem, nagyon jól utánozza "önmagát".

GedyPapa   2017. 03. 05.

Az előbbiekben már többen is leírták, de én is csak ráerősíteni tudok, hogy Sheen kiválásáig egy kiváló sorozat volt, majd utána átlagon alulivá vált olyan "poénokkal", amiket már én se tudtam befogadni...

Orosz István   2017. 07. 23.

Egyik kedvenc sorozatom nagyon jókat nevetek rajta. Van bőven poén benne, Charlie Sheen is hozza a formáját, de a kiskölyök számokra a favorit mindig megnevettet a hülyeségeivel.

babsy88   2015. 01. 23.

Charlie Sheen messze legjobb alakítása, kár hogy a végére már egybe olvadt élete a karakterével. Ashtonnal már nem az igazi a sorozat. Jake is nagy király volt. Humoros laza sorozat.

Marin Hinkle
Marin Hinkle
Holland Taylor
Jon Cryer

Melanie Lynskey-t (Rose) egy másik show-ba (Drive címmel) is felkérték szereplőnek. A sorozatban úgy oldották meg a távozását, hogy karaktere Londonba költözött. Miután a másik műsor megbukott, Melanie-t visszavásárolták a Két pasi meg egy kicsibe.

Mielőtt Jennifer Taylor megkapta Chelsea szerepét már háromszor feltűnt a show-ban, különböző karaktereket megformálva (többek között a sorozat pilot-jában is feltűnt). Charlie a színésznő minden egyes karaktere iránt érdeklődést mutatott.

Judith (Alan ex-felesége) volt az egyetlen főbb karakter a sorozatban, akinek soha nem nevezték meg a foglalkozását.

Conchata Ferrell (Bertha) karakterét először csak mellékszereplőnek szánták, de a nézők annyira élvezték a színésznő humoros alakítását, hogy állandósították a szerepet.

Charlie Sheen a sorozat sikerének köszönhetően bekerült a Guinness Rekordok könyvébe.

(zselyke)

Számos híres színész/színésznő vállalt epizódszerepet a sorozatban. Például: Arnold Schwarzenegger, Megan Fox vagy Christian Slater.

(sz.marci)

2008-ban Charlie Sheen lett a legjobban kereső sorozatszínész, epizódonként ugyanis 300 ezer dollárt tehetett zsebre. Ez az összeg 2011-re 1,8 millió dollárra rúgott.

Alan havonta 3875 dollárt tartásdíjat fizet.

Jon Cryer, aki Charlie Sheen öccsét alakítja, valójában öt évvel idősebb a kollégájánál.

A sorozat atyja, Chuck Lorre írta a Kép pasi - meg egy kicsi főcímdalát