Jóbarátok (1994-2004)

Friends

stevepisti   2021. 04. 07.

Nagyon jó sorozat, a mai napig, ha találkozok vele a tv-ben valamelyik csatornán, simán le tud kötni. Sokadik nézésre is szórakoztató. Jó, színes karakterek, szerintem sokunknak megtalálhatók ezek, vagy hasonló figurák az ismeretségi körében. Szerett... több»

Deku   2017. 08. 21.

Ez az a fajta sorozat ami nagyszerűen tudja oldani az ember hangulatát. Ez pedig sokszor életmentő tud lenni. A Jóbarátok pont ilyen sorozat, tele humorral és barátsággal.

mamiéstöti2   2018. 12. 15.

Hatalmas, utánozhatatlan, briliáns. Szerintem nincs olyan, aki ne ismerné ezt a remek vígjáték sorozatot.

indingo   2017. 04. 18.

Néztem a sorozatot, de sosem volt a kedvencem. Egy-két rész ki is maradhatott. Sok debil szereplő volt benne. Úgy az összes férfi , illetve az aláröhögéstől ki lehetett volna kergetni a szobából. Csoda, hogy ebből még nem akartak új részeket csinálni.

GedyPapa   2018. 09. 06.

Nagyon sokáig ódzkodtam attól, hogy megnézzem a sorozatot, mivel a világból ki lehet üldözni a főcímdalával. Azonban feleségem unszolására elkezdtem és ez nem várt eredményt hozott: nem is olyan rossz ez a sorozat, mint amire elsőre gondoltam. Azonba... több»

AngelCass   2016. 06. 12.

Egyik legjobb sorozat. Új műfajt teremtett. Jókat lehet nevetni Chandler viccein, nameg Joey-n. Nem véletlenül élt meg olyan hosszú időt a Jóbarátok, mindig volt valami újítás, nem ismételte önmagát (najó itt volt Jenice XD). A karakterek jellemfejlő... több»

hszpp   2017. 02. 05.

En is,ahogy sokan masok,évente egyszer megnézem az egész sorozatot:) imadom,s egyszerűen megunhatatlan. Nagyon jo pornókkal,s sok tanulnivalóval.

Tate Donovan
Julia Roberts
Soleil Moon Frye
Soleil Moon Frye
Matt LeBlanc

A film összbevétele 89 007 dollár volt (imdb.com).

New Yorkban játszódik, azonban egy jelenetet sem vettek fel a nagyvárosban, mindet stúdióban készítették.

(gyorfigyuri10)

Ross 3 éven át 29 éves volt.

(Bob)

Ross és Rachel kislányát, Emmát egy ikerpár alakította, Cali és Noelle Sheldon.

Jennifer Aniston egy interjúban elárulta, hogy mindannyian nagyon utálták a sorozat főcímdalát, és a szökőkutas jeleneteket sem kedvelték igazán.

Jennifer Aniston hezitált, hogy elvállalja-e az utolsó évadban való szereplését. A színésznő futotta be ekkorra a legsikerebb karriert a stábtagok közül, amit elsősorban a Jóravaló feleség (The good girl) és a Minden6ó (Bruce almighty) című filmekkel ért el, valamint a hírnevén híres férje, Brad Pitt is lendített. Végül azonban mégis elvállalta, hogy befejezi a sorozatot.

Matthew Perry 1997-ben és 2001-ben elvonókúrára kényszerült gyógyszer-, drog- és alkoholfüggőség miatt.

Ross majmát, Marcelt két majom játszotta: Monkey és Katie. Az állatot végül azért írták ki a show-ból, mert úgy vélték a készítők, túl időigényes így a forgatás.

A hatodik évad premierje volt az első rész azután, hogy Courteney Cox és David Arquette összeházasodtak, és a színésznő nevet változtatott, így a főcímben minden szereplő neve mögé hozzátették az Arquette szót, az epizódot pedig Courteney-nek és Davidnek dedikálták.

Lisa Kudrow 1997-ben állapotos lett. A terhességét beleírták a sorozatba, azzal a feltétellel, hogy Phoebe az öccsének adja a babát (illetve babákat). Amikor az utolsó évadban Courteney Cox várta a kislányát, a készítők próbálták eltakarni a pocakját, ugyanis akkorra már a történet szerint kiderült, hogy Monicának és Chandlernek nem lehet gyermeke.

Lisa Kudrow a Jóbarátok forgatásának kezdetekor szerepelt a Megőrülök érted (Mad about you) című filmsorozatban, méghozzá egy pincérnőt alakított, akit Ursulának hívtak. Később a Jóbarátok készítői beemelték a karaktert a sorozatba is, és Ursula visszatérhetett mint Phoebe ikertestvére.