Kockafejek

3. évad (2008) - 6 epizód
4. évad (2010) - 6 epizód
5. évad (2013) - 1 epizód

Richard Ayoade

A Reynolm Iparvállalat egy csodálatos környezettel és kilátással bíró épületben székel, a pincében csak az IT részleg munkatársai dolgoznak. Közéjük tartozik Roy és Moss is, akiket csak a gépek érdekelnek. Hűvös és érzelmektől mentes világuk azonban egyik pillanatról a másikra feje tetejére… Több

Forgatókönyvíró: Graham Linehan
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2007.03.03. | RTL+ (2023.05.05.)

2021.01.12 Hupka Adrián

Mindig is nagyon szerettem az angol humort, bár nem vagyok 100%-os kockafej, ezen a sorozaton sikítva röhögtem viszonylag gyakran. Imádnivaló helyzet- és jellemkomikum, alakítások. Ha egyszer az ember rákap az ízére, csak sajnálja, hogy ilyen kevés rész lett elkészítve.

2017.08.22 Deku

Nagyon bejött ez a sorozat nekem, szeretem a kocka poénokat és bármit ami ehhez köthető. Kétkedve fogadtam viszont akkorákat lehet röhögni rajta, hogy az brutális.

2016.01.16 beero88

Erősen az angol humor övezi a sorozatot ami néhol inkább fárasztó de szerintem nagyon eltalált sorozatot hoztak ki belőle a készítők. Szerethető karakterek és kellemes hangulat jellemzi.

2017.04.19 bgnz367

Az angol humor nem szokott nálam bevállni. Viszont ez a sorozat totálisan lehengerelt. Levett a lábamról és a végére már sajnáltam, hogy csak ilyen rövidke ideig futott.

2017.08.09 czigler.nora

Tipikus angol humor, amit még a Comedy bejövetelekor láttam néha-néha a csatornán. Szerintem nem volt rossz, én szerettem is ha ment, de magamtól nem biztos, h néztem volna

Graham Linehan egy napon számítógép-szereplő szakembert hívott otthonába, aki finoman szólva sem jeleskedett a személyközi kommunikáció terén. A rendező elmondása szerint ez az eset inspirálta a sorozat megalkotásában.Szerző: hp

A Chanel 4 a megszokottól merőben eltérő módon vetítette a szériát. Már a tévéadás előtt egy héttel felöltötték az egyes epizódokat az internetre.Szerző: hp

Sosem derült ki, hogy a Reynholm Industries milyen elektronikai termékeket gyárt.Szerző: hp

Richard Ayoade-et a sorozat amerikai adaptációjában is Maaurice Moss szerepében láthattuk volna. A szériában egy teljes évadot rendelt be az NBC, azonban a csatorna akkori elnöke, Ben Silverman nem hitt a projekt sikerében, ezért még a forgatás előtt leállította a projektet. Szerző: hp

Noel Fielding a Zooniverzum - Állati kert! forgatási munkálatai miatt nem tudott szerep vállalni a Kockafejek 3. évadában. A sorozatban a szereplők azzal magyarázták a karakter hiányát, hogy skorbutos lett.Szerző: hp