Koponyák

Koponyák

The Skulls

Nagyhírű iskola az elitnek, még nagyobb hírű titkos szövetség a legelitebbnek. Minden diák legnagyobb álma, hogy bekerülhessen a Koponyák közé. Akiknek sikerül azoknak sínen az életük, többé semmi sem állíthatja meg őket az érvényesülés útján. A rostán átjutni azonban nem könnyű, a követelmények rendkívül magasak. Luke McNemarát (Joshua Jackson) legnagyobb meglepetésére beválasztják a Koponyák tagjai közé. Így végre megoldódni látszanak továbbtanulási problémái. A dolgok azonban bonyolódni kezdenek, egyre zavarosabbá és gyanúsabbá válnak. Luke válaszút elé kerül: vagy elfogadja a társaság szabályait azok minden előnyével és hátrányával, vagy megpróbálja kideríteni mi is zajlik a háttérben valójában. Luke nyomozni kezd, veszélybe sodorva ezzel saját magát és barátait is.

Rendező: Rob Cohen

Koponyák 2.  (2002)

Craig T. Nelson
Craig T. Nelson

2019.06.21 Attila G.

Igazából szerettem ezt a filmet. A 2000-es év legjobb filmjei közt tartottam számon. Jó a sztori. Úgy nagyjából kedvelem Joshua Jacksont. Csak talán egyetlen bajom van a filmmel - számomra egyszer nézhető; s a bemutató óta nem volt türelmem újra nézni.

2017.08.18 mamiéstöti2

Az elejétől a végéig egy izgalmas élvezhető film, mely valós problémákat világít meg az életből. A szereplők néhol rontják a minőséget, de attól még abszolút profi.

2017.12.02 indingo

Egy nagyon jól kidolgozott film. Ezeket a magániskolákat mindig körül lengi valami misztikus. Izgalmas volt a sztori és a szereposztása is kiváló.

2016.01.25 Adepto

Nekem ez az egyik olyan film, ami nem kedvencem, de a szeretem kategóriába tartozik. Joshua Jackson és Paul Walker is igazán jók ebben a drámai thrillerben. Érdekes az alapsztori, a történet felépítése habár néhol talán könnyen kikövetkeztethető, de ... Több

A karóra, amit minden új tag kap egy Breitling Old Navitimer.Szerző: rbernadett

A Yale nevét egyszer sem említik a filmben, mégis számtalan utalás történik, ami egyértelműen ráutal. A hajós jelenetben, minden csapatot az iskola neve szerint emlegetnek kivétel a Buldogokat (a Yale csapatát). A szereplők Ys felirítú polót viselnek az edzések során. A Koponyák azt mondják, hogy 322 tagjuk van világszerte, a valóságban a Yale titkos társaságának a Skull & Bonesnak egyik szimbóluma a 322-es szám. Szerző: rbernadett