Kramer kontra Kramer

Kramer vs. Kramer

A filmben Ted és Joanna 1969. április 4-én házasodott össze. Dustin Hoffman és első felesége, akivel éppen a forgatás ideje alatt váltak, 1969. május 4-én házasodott össze.Szerző: dailyfilmsan

Meryl Streep gyermeket várt a film forgatása közben.Szerző: dailyfilmsan

A nő, akit Ted Kramer (Dustin Hoffman) hirtelen megcsókolt a partin, , egykori Miss Norvégia és Playmate volt. Szerző: dailyfilmsan

Meryl Streep saját maga írta meg a tárgyalóteremben elhangzott beszédét, miután jelezte, hogy nincs megelégedve a szövegkönyvi változattal, és engedélyt kapott a rendezőtől a módosításra. Szerző: dailyfilmsan

Dustin Hoffman azt a pillanatot, amikor a poharát a falhoz vágja, az éttermes jelenet során titokban tervelte ki. Az egyetlen személy, akit előre figyelmeztetett, az operatőr volt. Streep megdöbbent reakciója teljesen valódi volt, és elég hosszan ledöbbentett mindenkit a cselekmény, hogy a jelenet tiszta maradjon és használható legyen.Szerző: dailyfilmsan

Dustin Hoffman és Justin Henry teljesen improvizálta a híres fagylaltos jelenetet.Szerző: dailyfilmsan

Avery Corman (1935) "Kramer vs. Kramer" című, 1977-ben megjelent regényének "lebutított" adaptációja. Magyarul 1981 óta olvasható az Európa kiadásában, Gy. Horváth László fordításában.Szerző: Berto49

A legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1979-ben. Szerző: dulkap

A Columbia Pictures stúdió 65. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

A film első vágása 43 perccel hosszab játékidővel rendelkezett.Szerző: ps

Meryl Streep a filmmel párhuzamosan a Manhattan (1979) című film forgatásán is dolgozott.Szerző: ps

A film elején Antonio Vivaldi Mandolinkoncertje hallható.Szerző: ps

Joanna szerepét Goldie Hawnnak is felajnlották.Szerző: ps