Érdekességek: Kramer kontra Kramer (1979)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A filmben Ted és Joanna 1969. április 4-én házasodott össze. Dustin Hoffman és első felesége, akivel éppen a forgatás ideje alatt váltak, 1969. május 4-én házasodott össze.

(dailyfilmsan )

Meryl Streep gyermeket várt a film forgatása közben.

(dailyfilmsan )

A nő, akit Ted Kramer (Dustin Hoffman) hirtelen megcsókolt a partin, , egykori Miss Norvégia és Playmate volt.

(dailyfilmsan )

Meryl Streep saját maga írta meg a tárgyalóteremben elhangzott beszédét, miután jelezte, hogy nincs megelégedve a szövegkönyvi változattal, és engedélyt kapott a rendezőtől a módosításra.

(dailyfilmsan )

Dustin Hoffman azt a pillanatot, amikor a poharát a falhoz vágja, az éttermes jelenet során titokban tervelte ki. Az egyetlen személy, akit előre figyelmeztetett, az operatőr volt. Streep megdöbbent reakciója teljesen valódi volt, és elég hosszan ledöbbentett mindenkit a cselekmény, hogy a jelenet tiszta maradjon és használható legyen.

(dailyfilmsan )

Dustin Hoffman és Justin Henry teljesen improvizálta a híres fagylaltos jelenetet.

(dailyfilmsan )

Avery Corman (1935) "Kramer vs. Kramer" című, 1977-ben megjelent regényének "lebutított" adaptációja. Magyarul 1981 óta olvasható az Európa kiadásában, Gy. Horváth László fordításában.

(Berto49)

A legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1979-ben.

A Columbia Pictures stúdió 65. forgalmazott filmje.

A film első vágása 43 perccel hosszab játékidővel rendelkezett.

(ps)

Meryl Streep a filmmel párhuzamosan a Manhattan (1979) című film forgatásán is dolgozott.

(ps)

A film elején Antonio Vivaldi Mandolinkoncertje hallható.

(ps)

Joanna szerepét Goldie Hawnnak is felajnlották.

(ps)

Joanna szerepét eredileg Kate Jackson játszotta volna, de a színésznő egy korábbi szerződése miatt mégsem vállalhatta el a szerepet.

(ps)

Ted Kramer szerepét James Caannak is felajánlották, de ő nem élt a lehetőséggel.

(ps)

Ted és Billy a nagy veszekedős jelenetben egy csokis fagylaltért küzd. Dustin Hoffman ugyanilyen fagyit visz a randira a Aranyoskám (1982) című filmben.