Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Keresztút

tamas84   2016. 03. 31.

Zseniális film, bár rendkívül súlyos témát feszeget, de így is lehengerlő, és bizony elég mély nyomot tud hagyni. Akik bírják az ilyet, azok imádni fogják.

citizenfour99   2016. 03. 07.

Na igen. Ez egy nagyszerű film, elgondolkodtató tartalommal, melyet mindenképp megéri megnézni. Nagyon tetszett.

a.edit63   2015. 05. 20.

Ez egy erős, kemény film. A szereplők nagyon jót alakítanak benne, főleg a lány és az anya. Az egész film alatt hihetetlen dühöt éreztem, annyira magával ragadott és hatott rám a film.

goldfisy   2015. 05. 07.

Jézus életét számtalan módon feldolgozták már, a Keresztút azonban szakít a klisékkel, és egy igazán ütős történetet mutat be. Ez annak köszönhető, hogy nem filozofálgat feleslegesen, hanem minőségi társadalomkritikát fogalmaz meg.

mozimániás1992   2015. 01. 23.

Lenyűgöző, és mégis voltak részek, ahol alig kaptam levegőt.

dj.piszu   2015. 01. 25.

Szerintem nem volt annyira rossz film..

jazzy   2015. 04. 28.

Egyszerre szórakoztató és nyomasztó, de én az ilyesmire mondom azt, hogy igazi ritkaság. Nem nagyon tudtam, hogy miről fog szólni, csak a pozitív visszhangokat hallottam, de ütött rendesen, csak ajánlani tudom.

Franziska Weisz
Ramin Yazdani
Franziska Weisz
Birge Schade

A film összbevétele 74 509 dollár volt (imdb.com).

A film tulajdonképpen 14 snitt, mivel 14 olyan jelenetet látunk a filmben, melyekben nincs vágás.

(citizenfour99)

Mint ahogy egy nyilatkozatból kiderült, Dietrich Brüggemann és Anna Brüggemann indulatból határozták el, hogy forgatnak egy filmet, amellyel felhíják a figyelmet a vallást csak álcaként használókra, hogy igenis, a vallás komoly következményekkel járhat, és ezt el kell fogadni.

(citizenfour99)

Dietrich Brüggemann rendező és Anna Brüggemann forgatókönyvíró édestestvérek. Együtt írták a forgatókönyvet.

(citizenfour99)

A 2014-es Berlinalén a film megnyerte a legjobb forgatókönyvnek járó díjat.

Jézus keresztre feszítésének történetét számtalan módon és céllal vászonra álmodták már, így a címével zsákbamacskát nem áruló Keresztút akár egy is lehetne a sok hasonló alkotás sorában. Azt, hogy nincs így, és egy igazán ütős film született, a coming-of-age műfajának beemelésével, illetve az elemelkedett filozofálgatást leváltó aktuális társadalomkritikájával éri el. Utóbbinak ára van: leegyszerűsített karakterek és a hihetőség határát súroló túlzások. több»

Egy 14 éves lány kálváriája. A személyes élményeken alapuló történetet Berlinben Ezüst Medvével jutalmazták. Társadalom- és valláskritika magas művészi fokon, egyesek a német film megújulását látják benne, mások szerint csak simán jól sikerült alkotás. több»