Krisztus utolsó megkísértése

The Last Temptation of Christ

2023.08.27 Ergit

Amikor már az alap téves. Jézus nem ember volt. Az emberben is van Isten lelkéből egy darab, de Jézus – hogy úgy mondjam – több isteni lelket kapott, azért nem tudja semmi sem megkísérteni!

2018.01.15 ANdraS

Ezt a filmet nem lehet elfelejteni. Itt látható a legigazibb Jézus az összes gyengeségével, kétségeivel és persze megkísértéseivel. Willem Dafoe tökéletes volt, Scorsese pedig ennél jobb filmet nem is tudom, forgatott-e. A filmművészet egyik klasszikusa, időtálló alkotás.

2016.04.25 Pirospingu

Hűha, katolikus szemmel ez a film sok kételyt vetett fel bennem és rájöttem, hogy a film (állítólag a könyv is) nem elég alapos. Laikusként is rengeteg teológiai hibát vettett fel bennem, pedig úgy észleltem, hogy az is egy szándék volt, hogy azért r... Több

2017.12.01 Imlah

Érzelmileg megragadó, drámai film. Van benne izgalom, érzelem is. Egy különleges atmoszférájú, magával ragadó dráma kiváló, karakteres színész főszereplővel.

2015.02.21 Lacroix

Tökéletesen ábrázolja a vívodó Jézust,aki nem mentes az emberi hibáktól. Nem csoda,hogy az egyház anno bírálta ezt a filmet.